Fucsovics sikerrel vette az első fordulót a Roland Garroson

mti
Fucsovics Márton a hazai közönség előtt szereplő Gilles Simon legyőzésével a második fordulóba jutott a francia nyílt teniszbajnokság férfiversenyében vasárnap.

A világranglistán 44. magyar játékos nagyszerűen kezdte a mérkőzést: ellenfelének nem sok esélyt adva, két brékkel 4:0-ra meglépett. A folytatásban magára talált ugyan a 69. helyen álló francia veterán, aki kétszer is elvette riválisa szervagémjét, de Fucsovics végül 55 perc után szettelőnyre tett szert. A második játszma a magyar szempontjából hasonlóan jól, 4:0-val indult, azonban lényegesen simábban alakult, miután ezúttal nem bukott el adogatójátékot.

A szorosabb és küzdelmesebb harmadik játszmában Fucsovics 2:1-es vezetését követően került brékelőnybe, amit azonban 4:2 után Simon elvett tőle, majd a francia úgy alakította 5:5-re az állást, hogy közben meccslabdát is hárított. A végjátékban Fucsovics újabb meccslabdát vétett, így a döntés a rövidítésre maradt, amelyben aztán 7-5-re jobbak bizonyult.

Az összecsapás 3 óra 14 percig tartott.

Az MTK játékosa eddigi egyetlen találkozójukon, tavaly Kölnben 6:0, 6:3-ra kikapott a 14 ATP-tornagyőzelemmel büszkélkedő Simontól – aki volt már hatodik is az ATP-rangsorban –, de ezúttal sikerült visszavágnia.

A magyar játékos a második fordulóban a 34 éves olasz Fabio Fogninivel találkozik, a világranglistán 29. játékossal eddig háromszor mérkőzött meg: egyszer legyőzte, kétszer kikapott tőle. Legutóbb a 2019-es wimbledoni GS-torna második fordulójában maradt alul vele szemben, amikor emlékezetes, ötjátszmás nagy csatában 3 óra 43 perc alatt szenvedett vereséget.

A 29 éves Fucsovics – az idei főtábla egyetlen magyarja – tavaly a nyolcaddöntőig menetelt a Roland Garroson, akkor az orosz Andrej Rubljov állította meg csaknem négyórás mérkőzésen.

Az első forduló eddigi legnagyobb meglepetését a spanyol Pablo Andujar szolgáltatta, aki kétszettes hátrányból búcsúztatta a negyedik helyen kiemelt osztrák Dominic Thiemet.

A világranglistán 68. spanyol teniszező 4 óra 29 percet követően bizonyult jobbnak esélyesebb ellenfelénél. A Párizsban kétszeres döntős (2018, 2019), további két alkalommal elődöntős (2016, 2017), a világranglistán is 4. Thiem nyolcadszor indult a Roland Garroson, és először búcsúzott a nyitókörben.

A négyszeres Grand Slam-tornagyőztes japán Oszaka Naomit közben 15 ezer dollárra (4,28 millió forintra) büntették, miután szerdai bejelentéséhez hűen – mentális egészségének megóvására hivatkozva – mérkőzését követően nem vett részt a kötelezően előírt sajtótájékoztatón. A szervezők közleményükben felhívták a világranglista második helyezettjének, a világ legjobban kereső női sportolójának a figyelmét, hogy a folytatásban tegyen eleget a sajtó iránti kötelezettségének, ellenkező esetben a mostaninál súlyosabb büntetésre számíthat. Kiemelték: a szabály ismételt megsértése magában foglalja a versenyből történő kizárást, illetve eltilthatják a további Grand Slam-tornákról is.

férfiak, 1. forduló (a 64 közé jutásért):
Fucsovics Márton-Gilles Simon (francia) 6:4, 6:1, 7:6 (7-5)
Davidovich Fokina (spanyol)-Kukuskin (kazah) 6:4, 6:4, 6:3
Van De Zandschulp (holland)-Hurkacz (lengyel, 19.) 6:7 (5-7), 6:7 (4-7), 6:2, 6:2, 6:4
Djere (Györe, szerb)-Moutet (francia) 6:3, 6:7 (10-12), 7:6 (7-2), 7:5
Szafiullin (orosz)-Taberner (spanyol) 7:6 (7-4), 1:6, 6:0, 6:2