Medvegyevvel döntőzik Nadal az Australian Openen

MTI/m4sport.hu
Medvegyev tavaly elbukta a finálét, most javítana és megszerezné pályafutása második GS-címét.

A második helyen kiemelt Danyiil Medvegyev jutott másodikként fináléba az ausztrál nyílt teniszbajnokság férfiversenyében, miután a pénteki elődöntőben négy játszmában legyőzte a görög Sztefanosz Cicipaszt. Ezzel eldőlt, az orosz versenyző lesz Rafael Nadal ellenfele az év első Grand Slam versenyén.

A tavalyi US Open orosz bajnoka a pénteki második elődöntőben négy szettben, 2 óra 33 perc alatt győzte le a világranglistán negyedik görög riválisát.

A férfi mezőny legmagasabban rangsorolt játékosa a 2021-es melbourne-i elődöntőben is a görög ellen diadalmaskodott, de aztán a fináléban alulmaradt a szerb világelsővel, Novak Djokoviccsal szemben.

A vasárnapi döntőben Medvegyev pályafutása második, a 35 esztendős Nadal pedig rekordot jelentő 21. Grand Slam-trófeáját szeretné megszerezni.

férfiak, elődöntő:
Medvegyev (orosz, 2.)-Cicipasz (görög, 4.) 7:6 (7-5), 4:6, 6:4, 6:1
Nadal (spanyol, 6.)-Berrettini (olasz, 7.) 6:3, 6:2, 3:6, 6:3
korábban:
vegyes páros, döntő:
Ivan Dodig, Kristina Mladenovic (horvát, francia, 5.)-Jason Kubler, Jaimee Fourlis (ausztrál) 6:3, 6:4

Borítókép: Az orosz Danyiil Medvegyev MTI/EPA/AAP/Dave Hunt