×

Videó: a junior bajnok sietett a meccslabda után összeeső ellenfele segítségére az Australian Openen

A párosban a hongkongi Coleman Wong oldalán aratott győzelme után az egyest is az amerikai Bruno Kuzuhara nyerte a fiúknál az ausztrál nyílt teniszbajnokság juniorversenyében.

A 17 éves, első kiemelt játékos az egy évvel fiatalabb, negyedikként rangsorolt cseh Jakub Mensikkel találkozott a fináléban. Két rövidítéses játszma után 1–1 volt az állás, a döntő szettben a Brazíliában született, japán származású Kuzuhara 5:5-nél bréklabdáról hozta az adogatását, majd elvette Mensikét, így 3 óra 45 perc alatt győzött.

A cseh játékos a döntő végére annyira kimerült, hogy a kettős hibával elvesztett meccslabda után a fáradtságtól és az elkeseredéstől össze is rogyott a pályán. Kuzuhara azonnal odaszaladt hozzá, még az orvosi stábnál is hamarabb ért oda és hamar kiderült, hogy szerencsére a kimerültségen kívül nincs baj.

juniorok, fiú egyes, döntő:
Bruno Kuzuhara (amerikai, 1.) – Jakub Mensik (cseh, 4.) 7:6 (7–4), 6:7 (6–8), 7:5

Borítókép: Bruno Kuzuhara vigasztalja Jakub Mensiket a 2022-es Ausztralian Open junior fiú döntője után (Fotó: SNTV)