×

Bondárék megverték Gálfiékat párosban, és bejutottak a legjobb 16 közé a Roland Garroson

Bondár Anna és belga társa, Greet Minnen két játszmában legyőzte a Gálfi Dalma, Anna Kalinszkaja magyar, orosz kettőst a francia nyílt teniszbajnokságon, a női páros második fordulójában, ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe.

Gálfiék egy brékkel 3:1-re elléptek, de Bondárék is elvették ellenfelük adogatását, így 3:3-ra alakult az állás. Aztán a magyar, belga duó számára a legjobbkor, a szett utolsó játékában ismét brékelt, és 47 perc után szettelőnyhöz jutott.

A második játszma elején mindkét páros bukta saját szerváját, sőt, Bondárék 4:1-re elhúztak, és innen már nem engedték ki kezükből a végül másfél óráig tartó összecsapást. A 16 között az Alicja Rosolska, Erin Routliffe lengyel, új-zélandi kettős vár rájuk.

Női egyesben újabb két top 10-es kiemelt búcsúzott szombat délután: a harmadik helyen rangsorolt spanyol Paula Badosa a második játszmában sérülés miatt feladta az orosz Veronika Kugyermetova elleni harmadik fordulós összecsapását, míg a hetedikként kiemelt fehérorosz Arina Szabalenka kikapott az olasz Camila Giorgitól.

Iga Swiatek magabiztos győzelemmel jutott be a nyolcaddötőbe. Swiateknek a montenegrói Danka Kovinic elleni volt sorozatban a 31. győzelme, ennél hosszabb sikerszériája a nők között legutóbb 2013-ban Serena Williamsnek volt, az amerikai játékos akkor 34 megnyert meccsig jutott. A 20 éves lengyel világelső, aki idén még szettet sem vesztett Párizsban, legutóbb februárban, a dubaji tornán kapott ki.

női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért)
Bondár Anna, Greet Minnen (magyar, belga) – Gálfi Dalma, Anna Kalinszkaja (magyar, orosz) 7:5, 6:3