Bondárék nagy csatában kaptak ki a 8. kiemelttől, nem jutottak be női párosban a Roland Garros elődöntőjébe

Bondár Anna és belga társa, Greet Minnen nem jutott be a francia nyílt teniszbajnokság női páros tornájának elődöntőjébe, miután a negyeddöntőben három szettben (4:6, 6:4, 4:6) kikapott a nyolcadik kiemelt Cori Gauff, Jessica Pegula amerikai párostól.

Az egyesben 61. magyar játékos és partnere az első játszmában rögtön elveszítette az adogatását, s később hiába brékelte ellenfelét, 5:4-nél ismét elbukta a szerváját, amivel 6:4-re el is veszítette az etapot.

A második szettben elég volt egy brék, aminek köszönhetően Bondárék 6:4-re behúzták a játszmát, így a döntés az utolsó, harmadik szettre maradt: ebben a felek sokáig fej fej mellett haladtak, 5:4-es hátrányban azonban hibáztak Bondárék, ezt a nyolcadikként kiemelt Gauff, Pegula duó ki is használta, így 6:4-re ők nyerték a játszmát, egyúttal a mérkőzést.

A találkozó 2 óra 12 percig tartott.

Roland Garros
női páros, negyeddöntő
Cori Gauff, Jessica Pegula (mindkettő amerikai, 8.)–Bondár Anna, Greet Minnen (magyar, belga) 6:4, 4:6, 6:4

Borítókép: Bondár Anna és Greet Minnen (Fotó: Facebook/Hungarian Tennis)