×

Wimbledoni balhéja után Kyrgios és Cicipasz is pénzbüntetést kapott

Feszült hangulatú harmadik fordulós mérkőzésük után pénzbüntetést kapott Nick Kyrgios és Sztefanosz Cicipasz a wimbledoni teniszbajnokságon.

A győztes ausztrál Kyrgiosnak trágár beszéd miatt négyezer, míg görög riválisának sportszerűtlen viselkedésért tízezer dollárt kell befizetnie.

A szombati meccsen mindkét felet figyelmeztették. Kyrgios szerint Cicipaszt le kellett volna léptetni, mivel egy ízben mérgében az első sorban ülő nézők közé ütötte a labdát. Emiatt az ausztrál teniszező hülyének nevezte a székbírót, és még a torna főellenőrét is a pályára hívatta. A görög utólag belátta, hogy hibázott, és elnézést kért ezért a tettéért. A mérkőzés után úgy nyilatkozott, hogy Kyrgios pszichológiai terrorban tartotta őt a találkozó során.

Az ugyancsak görög származású, 27 éves Kyrgios szetthátrányból fordítva 6:7, 6:4, 6:3, 7:6-tal búcsúztatta negyedik helyen kiemelt ellenfelét. Mivel korábban is kapott már bírságot, 14 ezer dollárral jelenleg övé a legnagyobb pénzbüntetés idén Wimbledonban.

Borítókép: EPA/KIERAN GALVIN