×

Djokovic tovább menetel: a szerb klasszis lemosta Rubljovot a negyeddöntőben, s már elődöntős az Australian Openen

m4sport.hu/MTI
A szerb Novak Djokovic simán, három szettben (6:1, 6:2, 6:4) legyőzte az orosz Andrej Rubljovot az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, s bejutott a torna elődöntőjébe.

A szerb klasszisnak nem kellett sok idő, hogy brékelje Andrej Rubljovot: Novak Djokovic előbb 2:1-nél, majd 4:1-nél is elvette ellenfele adogatását – 5:1-nél az orosz ugyan megdolgoztatta 35 éves riválisát, ám Djokovic végül nem hibázott és negyven perc alatt behúzta az első szettet.

A második játszma szintén a negyedik kiemeltől szólt, Rubljov kettő kettőig bírta az iramot, onnantól azonban egyre sokasodó hibái megbosszulták magukat – Djokovic végül ellentmondást nem tűrően nyerte 6:2-re a második szettet.

A negyedikként rangsorolt Rubljov a folytatásban sem talált magára, sokat rontott, Novak Djokovic pedig szemmel láthatóan teljesen felőrölte az oroszt, aki már csak megnehezíteni tudta a szerb sztár dolgát, de Rubljov 6:4-re, egyúttal három sima szettben így is alulmaradt a karrierje 22. Grand Slam-győzelmére hajtó Djokoviccsal szemben.

Djokovic az Australian Openen sorozatban 26. győzelmét aratta, ezzel beállította Andre Agassi tornarekordját. Emellett 39 meccs óta veretlen ausztrál földön, ahol legutóbb a 2018-as AO nyolcaddöntőjében kapott ki. Djokovicra – aki a végső sikerrel utolérhetné az örökrangsor élén Rafael Nadalt – pénteken a világranglistán 35. helyén álló amerikai Tommy Paul vár, akivel először találkozik majd.

A játéknap másik mérkőzésén Tommy Paul a szintén amerikai Ben Sheltont búcsúztatta a negyeddöntőben. A világranglistán 35. győztes négy szettben, bő három óra alatt verte meg a torna meglepetésemberét, aki 89. a világranglistán.

A 25 éves Paul első Grand Slam-elődöntőjére készülhet, ő az első amerikai a négy között Melbourne-ben 2009 óta, amikor Andy Roddick vívott ott elődöntőt. Az egyetemi bajnok, 20 éves Shelton – aki eredetileg amerikaifutballistának készült, és csak 12 évesen kezdett teniszezni – életében először tartózkodik az Egyesült Államokon kívül, hazájából ő a legfiatalabb játékos a top 250-ben.