Gálfi Dalma és Udvardy Panna párosa is ott van a legjobb 32 között a Roland Garroson

Gálfi Dalma és Katarzyna Piter duója, valamint Udvardy Panna és Ysaline Bonaventure párosa is bejutott a második fordulóba, a 32 közé női párosban a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokságon.

Gálfi és lengyel párja egy chilei, új-zélandi egységgel csapott össze szerdán a nyitókörben és három szettben, 2 óra 18 perc alatt diadalmaskodott. A következő fordulóban a nyolcadik helyen kiemelt Gabriela Dabrowski, Luisa Stefani kanadai, brazil duó lesz Gálfiék ellenfele. A magyar játékos egyesben már az első fordulóban búcsúzott a Roland Garroson.

Udvardy és a belga Ysaline Bonaventure duója szabadkártyával indult hazai kettőssel csapott össze szerdán és egy szoros, valamint egy simább játszmában sikerült győznie.
Udvardyék következő ellenfele egyelőre nem ismert. Egyesben az első fordulóban búcsúzott.

női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért)
Gálfi Dalma, Katarzyna Piter (magyar, lengyel)-Alexa Guarachi, Erin Routliffe (chilei, új-zélandi) 6:2, 5:7, 6:2
Udvardy Panna, Ysaline Bonaventure (magyar, belga)-Alice Robbe, Alice Tubello (francia) 7:6 (7-5), 6:3

Borítókép: MTI/EPA/FAZRY ISMAIL