Könnyedén nyertek a címvédők az Australian Openen: Djokovic csupán három gémet veszített

Novak Djokovic és Arina Szabalenka személyében mindkét címvédő könnyed győzelemmel jutott be a negyeddöntőbe az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A 36 éves szerb sztár, aki 25. Grand Slam-diadalára hajt, mindössze három gémet vesztett a 20. kiemelt francia Adrian Mannarino ellen 1 óra 46 perc alatt. A világelső 101. melbourne-i mérkőzését játszotta, és ez volt sorozatban a 32. sikere, összesítésben pedig a 93. győztes meccse. Egyben beállította a legendás Roger Federer rekordját azzal, hogy 58. GS-negyeddöntőjébe jutott be.

Az előző körben Marozsán Fábiánt búcsúztató Taylor Fritzet a tavaly Australian Open-döntős görög Sztefanosz Cicipasz sem tudta megállítani. A 12. helyen kiemelt amerikai 11 vereség után először nyert GS-tornán top 10-es ellenféllel szemben. A nyolc között Fritzre Djokovic vár, akitől kikapott az eddigi nyolc találkozójukon.

A fehérorosz Szabalenka csupán 66 percet töltött a pályán az orosz származású, amerikai Amanda Anisimova ellen, aki május óta mentális problémák és kiégés miatt szüneteltette a karrierjét, és Melbourne-ben tért vissza.

Szintén ott van a nyolcaddöntőben a US Open-címvédő amerikai Coco Gauff, aki a lengyel Magdalena Frech-en gázolt át.

A férfiak mezőnyében a negyedik helyen kiemelt Sinner – aki novemberben Davis Kupa-diadalra vezette az olaszokat – továbbra sem vesztett szettet az idei Australian Openen, és egymás után másodszor van a legjobb nyolcban.

Az ötödikként rangsorolt Rubljov 4 óra 14 perces csatában gyűrte le öt szettben, elképesztően fizikális meccsen a hazai kedvenc Alex de Minaurt, így egyesben már nincs versenyben ausztrál játékos.

A nőknél a 2021-ben Roland Garros-győztes cseh Krejcikova szetthátrányból fordított a torna meglepetésembere, a 16 éves Mirra Andrejeva ellen. Az orosz tinédzser előzőleg többek között a világranglista második helyén is megfordult tunéziai Onsz Dzsabúrt búcsúztatta.

Eredmények, nyolcaddöntő:
férfiak:
Sinner (olasz, 4.)-Hacsanov (orosz, 15.) 6:4, 7:5, 6:3
Rubljov (orosz, 5.)-De Minaur (ausztrál, 10.) 6:4, 6:7 (5-7), 6:7 (4-7), 6:3, 6:0
Djokovic (szerb, 1.)-Mannarino (francia, 20.) 6:0, 6:0, 6:3
Fritz (amerikai, 12.)-Cicipasz (görög, 7.) 7:6 (7-3), 5:7, 6:3, 6:3