Nemzeti Sportrádió
Most szól:

Nem lesz címvédés az Australian Openen, Sinner kiejtette Djokovicot az elődöntőben

A világelső szerb Novak Djokovic négy szettben (6:1, 6:2, 7:6, 6:3) kikapott az olasz Jannik Sinnertől az ausztrál nyílt teniszbajnokság (Australian Open) elődöntőjében.

A 25. Grand Slam-trófeájára hajtó szerb sztár rekordot jelentő 48. GS-elődöntőjében lépett pályára, ellenfele az a Sinner volt, akitől az eddigi hét találkozójukon kétszer kikapott, és intő jel lehetett a számára, hogy a 22 éves olasz novemberben legyőzte őt az ATP-világbajnokság csoportkörében és a malagai Davis Kupa-döntőben is.

Némi elégtételt jelenthetett a 36 éves Djokovicnak, hogy a torinói ATP-vb fináléjában visszavágott Sinnernek.

Nyolcadik csatájuk első két szettjében az északolasz kihívó igazi „űrteniszt” mutatott be, alig rontott, miközben négyszer is elvette a belgrádi klasszis adogatását. A harmadik játszma annyiban hozott fordulatot, hogy Djokovic stabilizálta a szerváját, és egyre jobban tudta játékban tartani a labdát, így jutottak el a rövidítésig. Ebben Sinnernek 6-5-nél fogadóként mérkőzéslabdája volt, de a döntő pillanatokban kissé elbizonytalanodott, így a tízszeres AO-bajnok szépített.

A negyedik felvonásban a negyedik kiemelt nem zuhant össze az elszalasztott lehetőségtől, és 2:1-nél – negyven-semmiről fordítva – ismét brékelte riválisát, aki három óra elteltével sem jutott el bréklabdáig. Sinner magabiztosan őrizte előnyét, majd 5:3-nál, 55 perccel az előző után ismét meccslabdához jutott – de ezúttal már adogatóként, és egy tenyeres nyerővel lezárta a 3 óra 22 perces találkozót.

Djokovic legutóbb a 2018-as nyolcaddöntőben szenvedett vereséget az AO-n – elődöntőben sosem maradt alul –, a dél-koreai Csang Hje Ontól, azóta sorozatban 33 meccset nyert meg. Pénteki kiesése egyben azt is jelenti, hogy tovább kell várnia pályafutása 25. Grand Slam-diadalára.