Kalinszkaja megállította a világelső Swiateket a dubaji tenisztornán

A világelső Iga Swiatek nagy meglepetésre két szettben kikapott a selejtezőből főtáblára jutott Anna Kalinszkajától a 3,2 millió dollár (1,15 milliárd forint) összdíjazású dubaji keménypályás női tenisztorna pénteki elődöntőjében.

A lengyel játékos 6:4, 6:4-re maradt alul a 25 éves orosszal szemben, aki korábban két másik top 10-es ellenfelet is búcsúztatott. A negyeddöntőben a US Open-címvédő amerikai Coco Gauff (3.), a 16 között pedig a lett Jelena Ostapenko (9.) volt az „áldozata”.

A világranglistán 40. Kalinszkaja az olasz Jasmine Paolinivel (26.) találkozik majd a szombati döntőben. Paolini a januári Australian Openen a nyolcaddöntőig jutott, és ott éppen Kalinszkajától kapott ki.

A négyszeres Grand Slam-győztes Swiatek idén 16 mérkőzést játszott és ez mindössze a második veresége volt.

Borítókép: epa10683701 Iga Swiatek of Poland plays Karolina Muchova of the Czech Republic in their Women's final match during the French Open Grand Slam tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 10 June 2023. EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON