Nadal 680 nap után ismét nyert salakon

Rafael Nadal kétjátszmás győzelemmel tért vissza kedvenc borítására, a salakra a barcelonai férfi tenisztornán.

A 37 éves, 22-szeres Grand Slam-tornagyőztes spanyol klasszis a 2022-es Roland Garros-győzelme, azaz 680 nap után játszott ismét salakon. Első barcelonai ellenfele a 21 éves olasz Flavio Cobolli volt, akit magabiztosan, 6:2, 6:3-ra győzött le 85 perc alatt.

Nadalra a második fordulóban a negyedik helyen kiemelt ausztrál Alex de Minaur vár.

A korábbi világelső közel egyéves kényszerpihenő után januárban, Brisbane-ben tért vissza, de a negyeddöntős mérkőzésén ismét megsérült, azóta most játszott először.

A barcelonai viadalon magyar részről Marozsán Fábián érdekelt, ő kiemeltként csak a második fordulóban mutatkozik be, ellenfele a francia Luca van Assche lesz szerdán 16.30 körül.

Borítókép: epaselect epa11279953 Spanish tennis player Rafael Nadal signs autographs following a training session at the Reial Club de Tennis Barcelona 1899 complex to prepare for his participation in the Barcelona Open tennis tournament in Barcelona, Spain, 15 April 2024. The Barcelona Open run from 15 to 21 April. EPA/Enric Fontcuberta