Nemzeti Sportrádió
Most szól:

Bondár és Udvardy negyeddöntős az olomouci tenisztornán

Az első helyen kiemelt Bondár Anna és a másodikként rangsorolt Udvardy Panna is negyeddöntőbe jutott a csehországi Olomoucban zajló, 75 ezer dollár (27,4 millió forint) összdíjazású salakpályás női ITF-tenisztornán. Stollár Fanny a nyolcaddöntőben búcsúzott.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint a WTA-rangsorban 106. – ezzel a magyarok közül a legelőkelőbb helyen álló – Bondár csütörtöki nyolcaddöntőjében az első szettben kétszer is elvette a világranglistán 293. ellenfele, a belga Sofia Costoulas adogatását, így simán került előnybe. A második felvonás már szorosabb volt, de a magyar teniszező 1 óra 46 perc alatt, 6:2, 6:4-gyel továbbjutott.

A világranglistán Udvardy a 16 között a spanyol Ariana Geerlings Martinezzel találkozott, aki az 563. helyen áll. A kaposvári születésű teniszező szetthátrányból fordított úgy, hogy az utolsó játszmában 2:4-ről sorozatban négy gémet nyert. A 3:6, 6:3, 6:4-gyel zárul meccs 2 óra 8 percig tartott.

A világranglistán 299. Stollár a spanyol Leyre Romero Gormazzal (186.) találkozott. Az első szettet nagy csatában 6:4-re, a másodikat simábban, 6:2-re veszítette el a múlt héten Valenciában párosban tornagyőztes magyar, aki így kiesett.

Borítókép: Bondár Anna (Fotó: EPA/Olivier Hoslet)