Élő Eredmények

A száguldó Egérkétől az óriást döntő tehenészfiúig – csokorban a legszívmelengetőbb és legmotiválóbb olimpiai történetek

A száguldó Egérkétől az óriást döntő tehenészfiúig – csokorban a legszívmelengetőbb és legmotiválóbb olimpiai történetek

m4sport.hu | Pollák Márton
A sportok szerelmesei vélhetően már most tűkön ülve várják a július 23-án kezdődő 2020-as tokiói olimpiát, hiszen túl azon, hogy temérdek klasszis, feltörekvő vagy éppen semmiből berobbanó sportoló versenyeit és nagyszerű csapatok összecsapásait élvezhetik, minden ötkarikás játékokon voltak olyan meglepő, érdekes, szórakoztató, szívmelengető vagy éppen motiváló történetek, melyekre szívesen emlékszik vissza, aki látta, vagy örömmel, érdeklődve olvas róluk, aki nem ismerte őket.

A 2020-as tokiói olimpiát a csatornák közül az M4 Sport és a Duna közvetíti élőben, a megújult m4sport.hu-n pedig minden versenyt élőben követhetnek nézőink.

A fuldokló angolna, aki nézők millióinak hódította meg a szívét

Itt még senki nem sejtette, mekkora show következik (Fotó: AFP)

„A Géza, Elemér, q-betű az vajon melyik ország lehet, mert onnan jött ez az úszó” – mondta Knézy Jenő a 2000-es olimpián, mikor az akkor 22 éves, egyeníltői-guineai úszó, Eric Moussambani medencébe csobbant (egyedül), hogy teljesítse a 100 méteres gyorsúszás selejtezőjét.

Az első karcsapások után már látni lehetett, nem mindennapi úszás lesz, s így is lett, a versenyzőt kis túlzással a lelátóról érkező szeretetteljes hangorkán vitte be a célba, ő maga ugyanis 50 méter után már alig élt a medencében. Végül holt fáradtan, egy kétszázas távnak megfelelő 1:52:72-es idővel csapott célba, amivel ő lett az olimpiatörténelem leglassabb úszója. Mint utóbb kiderült, országában nem volt lehetősége minőségi felkészülésre, így Sydneyben látott először olimpiai méretű, 50 méter hosszú medencét, sőt úszni csak néhány hónappal korábban kezdett el.

Egy hőstett a viharos tengerről, mely előtt máig fejet hajt a világ

Lawrence Lemieux, kanadai tengerész az 1988-as, szöuli ötkarikás a finn dingisek ötödik futamában a második helyen haladt, mikor az óriási szélviharban egy felborult hajóra lett figyelmes. Lawrence nem habozott, és bár tudatában volt, kizárják, ha elhagyja a verseny útvonalát, ő inkább a két pórul járt szingapúri versenyző segítségére sietett, s mint kiderült, jól tette. Kimentette két súlyosan sérült társát a viharos tengerből, átadta őket a mentőszemélyzetnek, majd becsületből a mezőny után eredt.

Nem akármilyen versenyt futott, az előtte haladó teljes mezőnyből 11 hajót még így is megelőzött, s végül a 32 indulóból a 21. helyen futott be.

A Nemzetközi Vitorlás Szövetség úgy döntött, Lemieux-t visszateszi a futam második helyére. A kanadainak így megmaradt az esélye az éremszerzésre, de a következő két futamban csak a 13. és a 21. lett, így összesítésben be kellett érnie a 11. pozícióval.

A versenyt végül a spanyol Jose Luis Doreste nyerte meg, de az éremátadó ünnepségen Lemieux-t is jutalmazták, Juan Antonio Samaranch, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság akkori elnöke sportszerűségéért Pierre de Coubertin-emlékérmet adományozott neki, ezzel az ötödik sportoló l3ett, aki ilyen emlékérmet kapott, és a második, akit egy olimpia alatt tüntettek ki.

A tehenészfiú, aki ledöntötte az orosz óriás nimbuszát

Sok hihetetlen történet született már a sport világban és az olimpiák történetében, de mind közül az egyik legkiemelkedőbb, mikor a 2000-es sidneyi játékokon egy amerikai farmercsaládból származó legény, Rulon Gardner legyűrte minden idők legnagyobb birkozóját, az addig verhetetlennek hitt, háromszoros olimpiai bajnok orosz Alekszandr Karelint, akit így megfosztott attól, hogy a sportág első négyszeres olimpiai bajnoka legyen.

Karelin úgy érkezett meg Ausztráliába, hogy megnyerte az 1988-as szöuli, az 1992-es barcelonai és az 1996-os atlantai olimpiát, 1989-1999 között az összes világbajnokságról aranyéremmel távozhatott, 1988-2000 között pedig – az 1997-es Európa-bajnokságot kivéve, melyen sérülés miatt nem vett részt – az összes Eb-aranyat besöpörte.

Az orosz medve Sydneyben is hozta a formáját, s úgy jutott a 130 kg-os súlycsoport döntőjébe, hogy addigi ellenfelei még csak fogást sem tudtak rajta csinálni.

A döntőt végül úgy vesztette el, hogy fogást Rulon sem talált rajta. Karelin vesztét az okozta, hogy egy összakapaszkodásnál a keze egy másodpercre kicsúszott, ami pontot ért az amerikainak, aki így akció nélkül lett olimpiai bajnok, persze nem érdemtelenül, mert végigállta az orosz óriás rohamait.

A kis hős, aki komoly fájdalmak közepette ugrott az olimpiai aranyért

Az aranyat érő gyakorlat végül a 18 éves Kerri Strugg pályafutásába került (Fotó: Ny Daily News)

Az 1996-os atlantai olimpián a 18 éves kis Kerri Strugg (141 centisre nőtt) óriási tettet vitt véghez.

A döntőben 12 csapat négy különböző gyakorlatban – talaj, ugrás, gerenda és felemás korlát – mérte össze tudását. Kerri Strugg első ugrása nem sikerült jól, rosszul érkezett le és egy hatalmas reccsenést hallott a bal bokájánál, mely annyira fájt, hogy ráállni sem tudott. A 9,162 pontot érő ugrása után tudta, a győzelemhez hibátlan utolsó ugrás szükséges. Edzője számításai szerint Struggnak legalább 9,6 pontot kellett szereznie ahhoz, hogy megnyerjék az olimpiát.

A 18 éves lány tudta, rajta múlik csapata végső sikere. Elképesztő összpontosítással állt oda a mindent eldöntő gyakorlat elé, arcán fájdalom helyett már csak elszántság látszott, nekifutott és fél lábbal csodálatos ugrást hajtott végre, melynek végébe úgy állt bele, mint a cövek. A közönség tombolt, a zsűritagok arcán a hitetlenkedés és a csodálat vegyült  Gyakorlatára 9,712 pontot kapott, ezzel történelmi sikerhez vezetve az amerikai csapatot, ugyanis a legendás Magnificent Seven az ő gyakorlatával lett olimpiai bajnok, megtörve ezzel az addigi szovjet/orosz fölényt, s nem elhanyagolható módon az amerikai tornacsapat először szerzett csapatban aranyérmet az ötkarikás játékokon.

Az olimpián elszenvedett sérülés az egész életére kihatott, hiszen fel kellett hagynia a tornával, ám ő maga később így nyilatkozott: „Sérülten lehet élni, de úgy nem, ha az ember feladja az álmait”.

Hazája elrabolt kincsét megpillantva gyújtotta be a rakétákat a mezítlábas maratonista

Remek eredményei ellenére Abebe Bikila csak egy számára szerencsés véletlennek köszönhetően került be az etióp olimpiai csapatba, miután Wami Biratu focizás közben eltörte a bokáját.

A római olimpia cipőszponzora az Adidas volt, ám a „beugró” Bikila nem talált magának kényelmes lábbelit a helyszínen, így pár órával a rajt előtt úgy döntött, mivel úgyis gyakran edzett mezítláb, így vág neki a versenynek.

Féltávnál ketten haladtak elöl a nagy esélyesnek számító marokkói Rhadi Ben Abdesselammal, egész addig, míg Bikila meg nem pillantotta az Axumi Obeliszket, melyet az olasz megszállók 1935 végén hurcoltak el Etiópiából és pont Rómában állítottak fel. Ekkor a futó rálépett a gázpedálra és 2:15:16.2-es új világcsúccsal (akkor még nem hivatalos világcsúcs), 25 másodperces előnnyel, első színesbőrű afrikaiként aranyérmet nyert a nyári játékokon. Győzelme után megkérdezték, miért futott mezítláb, mire így felelt: „Meg akartam mutatni a világnak, hogy hazám, Etiópia eltökéltségével és hősiességével mindig győz.”

Másnap az olasz lapok arról cikkeztek, hogy 25 évvel korábban az egész olasz hadsereg kellett Etiópia meghódításához, Róma meghódításához viszont elég volt egyetlen etióp katona.

Zokogva a becsületbeli ügyért

Derek Redmond és édesapja összekapaszkodva értek be a célba (Fotó: olympics.com)

Derek Redmond éremesélyesként indult az 1992-es barcelonai olimpia 400 méteres síkfutó számában.

Első versenyén a legjobb eredménnyel ért célba, majd negyeddöntős futamát megnyerve készült a legjobb 16 közötti, elődöntős futására, ahol azonban nem várt, drámai esemény történt: Redmondnak az egyenesben, maximális sebességnél elszakadt a hátsó combizma, melynek következtében fájdalmas arccal terült el a földön, míg a futam a címvédő Steve Lewis győzelmével ért véget. A kamera mégsem őt vette, ugyanis ennél sokkal nagyobb szám volt, hogy Redmond előbb elzavarta a hordágyat hozó segítőket, majd feltápászkodott és bicegve ugyan, de megindult.

A nézőtérről berohant hozzá egy férfi, aki olyan eltökélt, volt, hogy a biztonságiak sem tudták feltartóztatni, ő a brit versenyző édesapja volt, aki hiába próbálta fiát lebeszélni a folytatásról, az akkor 26 éves atléta mindenképp be kívánta fejezni a futamot. Így is tett, apjával egymást átkarolva haladtak át a célvonalon, a barcelonai stadion 65 ezres közönsége pedig vastapssal és hangos ovációval jutalmazta kitartását, rendíthetetlen akaraterejét.

„Büszkébb vagyok most a fiamra, mintha megnyerte volna az olimpiát” – mondta a verseny után az apa.

Bénulása sem foszthatta meg az olimpiai érmektől a dán díjlovaglónőt

Nem akármilyen történet a díjlovalgó dán Lis Hartelé, aki tényleg bizonyította, nincs lehetetlen.

A nő 23 évesen, második gyermekét várva lebénult és csak részlegesen tudott felépülni, térdtől lefelé soha többé nem tudta használni a lábait. Ám hiába tanácsolták neki, hagyjon fel a sporttal, 1947-ben második lett a Skandináv bajnokságban és dán bajnok lett, mindezt úgy, hogy egyedül képtelen volt felülni a lóra – a férje kísérte el és segítette fel és le.

Ilyen eredmények után nem csoda, ha az olimpián is meg szerette volna méretni magát: az 1952-es helsinki (díjlovaglásban ezen a viadalon indulhatott el először nő) és az 1956-os melbourne-i játékokon is ezüstérmes lett, ami bénult alsó végtagjai mellett azért is óriási tett, mert a modernkori olimpiák történetében a lovassport volt azon kevés sportágak egyike, ahol egyéniben egymás ellen versenyezhetnek férfiak és nők.

Helsinkiben az olimpiák történetének egyik emlékezetes pillanata lett, amikor az aranyérmes Henri Saint Cyr segítette fel a pódiumra Hartelt, aki a nemek közötti egyenlőségért folytatott küzdelem mellett a fogyatékkal élők jogaiért is küzdött. Megalapította Európa első lovas terápiás központját, emellett pedig hatalmas összegeket gyűjtött a gyermekbénulással foglalkozó jótékonysági szervezeteknek.

“Ilyen nincs, és mégis van!” – a magyarok Egérkéje meglepte a világot

Talán nem túlzás, hogy a 14 éves Egerszegi Krisztina 1988-as, szöuli olimpián 200 méteres hátúszásban nyert aranyérme magyar szempontból minden idők legmeglepőbb és legdrágább ötkarikás aranya, amivel akkor minden idők legfiatalabb olimpiai bajnok úszója lett.

 

Borítókép: MTI/Németh Ferenc

További hírek

  • Menetrend
  • Érmek
  • Július

    22

  • Július

    23

  • Július

    24

  • Július

    25

  • Július

    26

  • Július

    27

  • Július

    28

  • Július

    29

  • Július

    30

  • Július

    31

  • Augusztus

    01

  • Augusztus

    02

  • Augusztus

    03

  • Augusztus

    04

  • Augusztus

    05

  • Augusztus

    06

  • Augusztus

    07

  • Augusztus

    08

  • Augusztus

    09

3x3 Kosárlabda

16 esemény

04:35

ROC - Belgium (Férfi)

05:00

Lengyelország - Szerbia (Férfi)

08:00

Kína - Lettország (Férfi)

08:25

Szerbia - Belgium (Férfi)

11:40

ROC - Lengyelország (Férfi)

12:05

Japán - Hollandia (Férfi)

15:00

Hollandia - Kína (Férfi)

15:25

Lettország - Japán (Férfi)

03:15

Japán - Mongólia (Női)

03:40

Románia - Olaszország (Női)

07:00

Mongólia - ROC (Női)

07:25

Kína - Olaszország (Női)

10:30

Románia - Amerikai Egyesült Államok (Női)

10:55

Japán - Franciaország (Női)

14:00

Kína - Franciaország (Női)

14:25

ROC - Amerikai Egyesült Államok (Női)

Asztalitenisz

26 esemény

09:15

Férfi egyéni

09:15

Férfi egyéni

09:15

Férfi egyéni

09:15

Férfi egyéni

10:00

Férfi egyéni

10:00

Férfi egyéni

10:00

Férfi egyéni

10:00

Férfi egyéni

07:00

Női egyéni

07:00

Női egyéni

07:00

Női egyéni

07:00

Női egyéni

07:45

Női egyéni

07:45

Női egyéni

07:45

Női egyéni

07:45

Női egyéni

08:30

Női egyéni

08:30

Női egyéni

08:30

Női egyéni

08:30

Női egyéni

03:00

Kína - Románia (Vegyes páros)

03:00

Franciaország - Hongkong (Vegyes páros)

04:00

Vegyes páros

04:00

Vegyes páros

13:00

Vegyes páros

14:00

Vegyes páros

Baseball

3 esemény

03:00

Ausztrália - Amerikai Egyesült Államok (Softball)

07:30

Kanada - Japán (Softball)

13:00

Olaszország - Mexikó (Softball)

Box

29 esemény

05:18

Férfi könnyűsúly (57-63kg)

05:36

Férfi könnyűsúly (57-63kg)

05:51

Férfi könnyűsúly (57-63kg)

06:06

Férfi könnyűsúly (57-63kg)

06:24

Férfi könnyűsúly (57-63kg)

06:39

Férfi könnyűsúly (57-63kg)

11:18

Férfi könnyűsúly (57-63kg)

11:36

Férfi könnyűsúly (57-63kg)

11:51

Férfi könnyűsúly (57-63kg)

12:06

Férfi könnyűsúly (57-63kg)

12:24

Férfi könnyűsúly (57-63kg)

12:39

Férfi könnyűsúly (57-63kg)

12:54

Férfi könnyűsúly (57-63kg)

06:54

Férfi félnehézsúly (75-81kg)

07:12

Férfi félnehézsúly (75-81kg)

07:27

Férfi félnehézsúly (75-81kg)

13:12

Férfi félnehézsúly (75-81kg)

13:27

Férfi félnehézsúly (75-81kg)

13:42

Férfi félnehézsúly (75-81kg)

04:00

Női légsúly (48-51kg)

04:15

Női légsúly (48-51kg)

04:30

Női légsúly (48-51kg)

04:48

Női légsúly (48-51kg)

05:03

Női légsúly (48-51kg)

10:00

Női légsúly (48-51kg)

10:15

Női légsúly (48-51kg)

10:48

Női légsúly (48-51kg)

11:03

Női légsúly (48-51kg)

10:30

Női légsúly (48-51kg)

Cselgáncs

134 esemény

05:17

Férfi -66 kg

05:24

Férfi -66 kg

05:31

Férfi -66 kg

05:38

Férfi -66 kg

05:45

Férfi -66 kg

05:52

Férfi -66 kg

05:59

Férfi -66 kg

06:06

Férfi -66 kg

11:50

Férfi -66 kg

06:13

Férfi -66 kg

06:20

Férfi -66 kg

06:27

Férfi -66 kg

06:34

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:07

Férfi -66 kg

04:14

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:21

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:28

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:35

Férfi -66 kg

04:42

Férfi -66 kg

04:49

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:56

Férfi -66 kg

05:03

Férfi -66 kg

05:10

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

04:00

Férfi -66 kg

10:34

Férfi -66 kg

10:42

Férfi -66 kg

11:33

Férfi -66 kg

11:42

Férfi -66 kg

10:59

Férfi -66 kg

10:51

Férfi -66 kg

05:31

Női -52 kg

05:38

Női -52 kg

05:45

Női -52 kg

05:52

Női -52 kg

05:59

Női -52 kg

06:06

Női -52 kg

06:13

Női -52 kg

06:20

Női -52 kg

11:25

Női -52 kg

06:27

Női -52 kg

06:34

Női -52 kg

06:41

Női -52 kg

06:48

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:07

Női -52 kg

04:14

Női -52 kg

04:21

Női -52 kg

04:28

Női -52 kg

04:35

Női -52 kg

04:42

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:49

Női -52 kg

04:56

Női -52 kg

05:03

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

05:10

Női -52 kg

05:17

Női -52 kg

05:24

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

04:00

Női -52 kg

10:00

Női -52 kg

10:08

Női -52 kg

11:08

Női -52 kg

11:16

Női -52 kg

10:25

Női -52 kg

10:17

Női -52 kg

Evezés

26 esemény

02:40

Férfi pár

06:10

Férfi négyes

04:40

Férfi egypárevező

04:50

Férfi egypárevező

05:00

Férfi egypárevező

05:10

Férfi egypárevező

02:00

Férfi egypárevező

02:10

Férfi egypárevező

05:40

Férfi kétpárevező

05:50

Férfi kétpárevező

03:00

Férfi könnyűsúlyú kétpárevezős

03:10

Férfi könnyűsúlyú kétpárevezős

03:40

Férfi könnyűsúlyú négyes

02:50

Női pár

06:00

Női négyes

04:00

Női egypárevező

04:10

Női egypárevező

04:20

Női egypárevező

04:30

Női egypárevező

02:20

Női egypárevező

02:30

Női egypárevező

05:20

Női kétpárevező

05:30

Női kétpárevező

03:20

Női könnyűsúlyú kétpárevező

03:30

Női könnyűsúlyú kétpárevező

03:50

Női könnyűsúlyú négyes

Gördeszka

5 esemény

05:25

Férfi Street

01:30

Férfi Street

02:19

Férfi Street

03:08

Férfi Street

03:58

Férfi Street

Gyeplabda

8 esemény

11:30

India - Ausztrália (Férfi)

12:00

Japán - Argentína (Férfi)

13:45

Spanyolország - Új-Zéland (Férfi)

14:15

Dél-afrikai Köztársaság - Hollandia (Férfi)

02:30

Nagy-Britannia - Németország (Női)

03:00

Ausztrália - Spanyolország (Női)

04:45

Japán - Kína (Női)

05:15

Új-Zéland - Argentína (Női)

Hullámlovaglás

14 esemény

00:00

Férfi

00:40

Férfi

01:20

Férfi

02:00

Férfi

02:40

Férfi

06:40

Férfi

07:20

Férfi

03:20

Női

04:00

Női

04:40

Női

05:20

Női

06:00

Női

08:00

Női

08:40

Női

Íjászat

12 esemény

02:30

Nagy-Britannia - Olaszország (Női Csapat)

02:53

Kína - Fehéroroszország (Női Csapat)

03:39

Ukrajna - ROC (Női Csapat)

03:16

Tajvan - Németország (Női Csapat)

09:40

Női Csapat

09:15

Női Csapat

07:08

Koreai Köztársaság - Olaszország (Női Csapat)

07:54

Japán - (Női Csapat)

07:31

Amerikai Egyesült Államok - (Női Csapat)

06:45

Mexikó - (Női Csapat)

08:17

Női Csapat

08:40

Női Csapat

Kajak-kenu szlalom

6 esemény

06:00

Férfi kenu

08:08

Férfi kenu

06:00

Férfi kenu

06:50

Női kajak

08:58

Női kajak

06:47

Női kajak

Kézilabda

6 esemény

02:00

Hollandia - Japán (Női)

07:15

Montenegró - Angola (Női)

09:15

Norvégia - Koreai Köztársaság (Női)

04:00

ROC - Brazília (Női)

12:30

Spanyolország - Svédország (Női)

14:30

Magyarország - Franciaország (Női)

Kosárlabda

4 esemény

03:00

Irán - Csehország (Férfi)

14:00

Franciaország - Amerikai Egyesült Államok (Férfi)

06:40

Németország - Olaszország (Férfi)

10:20

Ausztrália - Nigéria (Férfi)

Labdarúgás

8 esemény

10:00

Franciaország - Dél-afrikai Köztársaság (Férfi)

13:00

Japán - Mexikó (Férfi)

10:00

Új-Zéland - Honduras (Férfi)

13:00

Románia - Koreai Köztársaság (Férfi)

09:30

Egyiptom - Argentína (Férfi)

12:30

Ausztrália - Spanyolország (Férfi)

10:30

Brazília - Elefántcsontpart (Férfi)

13:30

Szaúd-Arábia - Németország (Férfi)

Műugrás

1 esemény

08:00

Női szinkron 3m műugrás

06:00

Női mezőnyverseny

Röplabda

6 esemény

07:20

Szerbia - Dominikai Köztársaság (Női)

12:40

Japán - Kenya (Női)

14:45

Brazília - Koreai Köztársaság (Női)

02:00

ROC - Olaszország (Női)

04:05

Amerikai Egyesült Államok - Argentína (Női)

09:25

Kína - Törökország (Női)

Sportlövészet

7 esemény

08:30

10m légpuska Férfi

06:00

10m légpuska Férfi

03:00

Skeet Férfi

04:15

10m légpisztoly Női

02:00

10m légpisztoly Női

02:00

Skeet Női

02:00

10m légpuska vegyes csapat

Strandröplabda

10 esemény

10:00

Katar - Svájc (Férfi)

15:00

Amerikai Egyesült Államok - Olaszország (Férfi)

04:00

Brazília - Chile (Férfi)

09:00

Lengyelország - Marokkó (Férfi)

03:00

Japán - Lengyelország (Férfi)

13:00

Németország - Olaszország (Férfi)

02:00

Amerikai Egyesült Államok - Kína (Női)

14:00

Hollandia - Spanyolország (Női)

05:00

Ausztrália - Kuba (Női)

08:00

Makroguzova/Kholomina - Olaszország (Női)

Súlyemelés

4 esemény

08:50

Férfi 61kg

04:50

Férfi 61kg

12:50

Férfi 67kg

04:50

Férfi 67kg

Taekwondo

40 esemény

03:42

Férfi -68kg

04:10

Férfi -68kg

04:38

Férfi -68kg

05:06

Férfi -68kg

05:34

Férfi -68kg

06:02

Férfi -68kg

06:30

Férfi -68kg

06:58

Férfi -68kg

14:45

Férfi -68kg

07:26

Férfi -68kg

07:54

Férfi -68kg

08:22

Férfi -68kg

08:50

Férfi -68kg

12:15

Férfi -68kg

12:45

Férfi -68kg

13:45

Férfi -68kg

14:15

Férfi -68kg

09:18

Férfi -68kg

09:46

Férfi -68kg

03:14

Férfi -68kg

03:28

Női -57kg

03:56

Női -57kg

04:24

Női -57kg

04:52

Női -57kg

05:20

Női -57kg

05:48

Női -57kg

06:16

Női -57kg

06:44

Női -57kg

14:30

Női -57kg

07:12

Női -57kg

07:40

Női -57kg

08:08

Női -57kg

08:36

Női -57kg

12:00

Női -57kg

12:30

Női -57kg

13:30

Női -57kg

14:00

Női -57kg

09:04

Női -57kg

09:32

Női -57kg

03:00

Női -57kg

Tenisz

49 esemény

04:00

Női egyéni

04:00

Női egyéni

04:00

Női egyéni

04:00

Női egyéni

04:00

Női egyéni

04:00

Női egyéni

04:00

Női egyéni

04:00

Női egyéni

04:00

Női egyéni

04:00

Női egyéni

04:00

Női egyéni

04:00

Női egyéni

04:00

Női egyéni

04:00

Női egyéni

04:00

Női egyéni

04:00

Női egyéni

04:00

Női egyéni

04:00

Férfi egyéni

04:00

Férfi egyéni

04:00

Férfi egyéni

04:00

Férfi egyéni

04:00

Férfi egyéni

04:00

Férfi egyéni

04:00

Férfi egyéni

04:00

Férfi egyéni

04:00

Férfi egyéni

04:00

Férfi egyéni

04:00

Férfi egyéni

04:00

Férfi egyéni

04:00

Férfi egyéni

04:00

Férfi egyéni

04:00

Férfi egyéni

04:00

Férfi egyéni

04:00

Japán - Horvátország (Férfi páros)

04:00

Fehéroroszország - Új-Zéland (Férfi páros)

04:00

Spanyolország - Olaszország (Férfi páros)

04:00

Karatsev / Medvedev - Szlovákia (Férfi páros)

04:00

Spanyolország - Kolumbia (Férfi páros)

04:00

Ausztrália - Ausztria (Férfi páros)

04:00

Ausztrália - Amerikai Egyesült Államok (Férfi páros)

04:00

Svájc - Japán (Női páros)

04:00

Ausztrália - Lettország (Női páros)

04:00

Hollandia - Franciaország (Női páros)

04:00

Csehország - Tajvan (Női páros)

04:00

Csehország - Kína (Női páros)

04:00

Mexikó - Spanyolország (Női páros)

04:00

Ukrajna - India (Női páros)

04:00

Lengyelország - Amerikai Egyesült Államok (Női páros)

04:00

Horvátország - Amerikai Egyesült Államok (Női páros)

Tollaslabda

33 esemény

03:00

Férfi egyéni

03:40

Férfi egyéni

05:40

Férfi egyéni

06:20

Férfi egyéni

07:00

Férfi egyéni

11:00

Férfi egyéni

11:40

Férfi egyéni

13:00

Férfi egyéni

13:00

Férfi egyéni

03:00

Női egyéni

03:40

Női egyéni

04:20

Női egyéni

04:20

Női egyéni

05:00

Női egyéni

05:40

Női egyéni

07:00

Női egyéni

11:00

Női egyéni

12:20

Női egyéni

03:00

Koreai Köztársaság - Kanada (Férfi páros)

05:40

Japán - IVANOV Vladimir/SOZONOV Ivan (Férfi páros)

11:40

Kína - Németország (Férfi páros)

03:40

Koreai Köztársaság - Thaiföld (Női páros)

06:20

Koreai Köztársaság - Dánia (Női páros)

12:20

Japán - Malajzia (Női páros)

13:00

Japán - Kanada (Női páros)

04:20

Malajzia - Németország (Vegyes páros)

05:00

Kína - Hongkong (Vegyes páros)

05:00

Thaiföld - Franciaország (Vegyes páros)

06:20

Indonézia - Dánia (Vegyes páros)

07:00

Kína - Hollandia (Vegyes páros)

11:00

Koreai Köztársaság - Egyiptom (Vegyes páros)

11:40

Japán - Ausztrália (Vegyes páros)

12:20

Nagy-Britannia - Kanada (Vegyes páros)

Triatlon

1 esemény

23:30

Férfi Egyéni

Úszás

52 esemény

12:51

Férfi 100m hátúszás

12:51

Férfi 100m hátúszás

12:54

Férfi 100m hátúszás

12:56

Férfi 100m hátúszás

12:58

Férfi 100m hátúszás

13:01

Férfi 100m hátúszás

13:03

Férfi 100m hátúszás

04:33

Férfi 100m mellúszás

04:33

Férfi 100m mellúszás

04:39

Férfi 100m mellúszás

12:17

Férfi 200m gyorsúszás

12:17

Férfi 200m gyorsúszás

12:21

Férfi 200m gyorsúszás

12:24

Férfi 200m gyorsúszás

12:27

Férfi 200m gyorsúszás

12:30

Férfi 200m gyorsúszás

12:52

Férfi 200m gyorsúszás

03:52

Férfi 400m gyorsúszás

03:52

Férfi 400m gyorsúszás

03:30

Férfi 400m egyéni vegyes

03:30

Férfi 400m egyéni vegyes

13:30

Férfi 4 x 100m gyors váltó

13:30

Férfi 4 x 100m gyors váltó

13:35

Férfi 4 x 100m gyors váltó

14:30

Férfi 4 x 100m gyors váltó

12:02

Női 100m hátúszás

12:02

Női 100m hátúszás

12:04

Női 100m hátúszás

12:07

Női 100m hátúszás

12:09

Női 100m hátúszás

12:12

Női 100m hátúszás

12:14

Női 100m hátúszás

03:40

Női 100m pillangó

03:40

Női 100m pillangó

03:46

Női 100m pillangó

12:34

Női 100m mellúszás

12:34

Női 100m mellúszás

12:37

Női 100m mellúszás

12:40

Női 100m mellúszás

12:43

Női 100m mellúszás

12:45

Női 100m mellúszás

12:48

Női 100m mellúszás

13:06

Női 400m gyorsúszás

13:06

Női 400m gyorsúszás

13:12

Női 400m gyorsúszás

13:18

Női 400m gyorsúszás

13:24

Női 400m gyorsúszás

14:03

Női 400m gyorsúszás

04:12

Női 400m egyéni vegyes

04:12

Női 400m egyéni vegyes

04:45

Női 4 x 100m gyors váltó

04:45

Női 4 x 100m gyors váltó

Vitorlázás

10 esemény

07:35

Laser Férfi

08:50

Laser Férfi

05:05

RS:X Férfi

05:55

RS:X Férfi

06:45

RS:X Férfi

05:05

Laser Radial Női

06:20

Laser Radial Női

08:05

RS:X Női

08:55

RS:X Női

09:45

RS:X Női

Vívás

82 esemény

07:35

Férfi párbajtőr egyéni

07:35

Férfi párbajtőr egyéni

08:00

Férfi párbajtőr egyéni

07:35

Férfi párbajtőr egyéni

08:00

Férfi párbajtőr egyéni

07:35

Férfi párbajtőr egyéni

08:00

Férfi párbajtőr egyéni

07:35

Férfi párbajtőr egyéni

08:00

Férfi párbajtőr egyéni

13:20

Férfi párbajtőr egyéni

14:15

Férfi párbajtőr egyéni

13:20

Férfi párbajtőr egyéni

08:55

Férfi párbajtőr egyéni

08:55

Férfi párbajtőr egyéni

08:55

Férfi párbajtőr egyéni

08:55

Férfi párbajtőr egyéni

08:55

Férfi párbajtőr egyéni

04:55

Férfi párbajtőr egyéni

04:55

Férfi párbajtőr egyéni

05:20

Férfi párbajtőr egyéni

05:45

Férfi párbajtőr egyéni

06:10

Férfi párbajtőr egyéni

04:55

Férfi párbajtőr egyéni

05:20

Férfi párbajtőr egyéni

05:45

Férfi párbajtőr egyéni

06:10

Férfi párbajtőr egyéni

04:55

Férfi párbajtőr egyéni

05:20

Férfi párbajtőr egyéni

05:45

Férfi párbajtőr egyéni

06:10

Férfi párbajtőr egyéni

04:55

Férfi párbajtőr egyéni

05:20

Férfi párbajtőr egyéni

05:45

Férfi párbajtőr egyéni

06:10

Férfi párbajtőr egyéni

02:30

Férfi párbajtőr egyéni

02:30

Férfi párbajtőr egyéni

02:30

Férfi párbajtőr egyéni

02:30

Férfi párbajtőr egyéni

02:30

Férfi párbajtőr egyéni

12:00

Férfi párbajtőr egyéni

12:00

Férfi párbajtőr egyéni

12:25

Férfi párbajtőr egyéni

06:35

Női tőr egyéni

06:35

Női tőr egyéni

07:05

Női tőr egyéni

06:35

Női tőr egyéni

07:05

Női tőr egyéni

06:35

Női tőr egyéni

07:05

Női tőr egyéni

06:35

Női tőr egyéni

07:05

Női tőr egyéni

12:50

Női tőr egyéni

13:45

Női tőr egyéni

12:50

Női tőr egyéni

08:25

Női tőr egyéni

08:25

Női tőr egyéni

08:25

Női tőr egyéni

08:25

Női tőr egyéni

08:25

Női tőr egyéni

02:55

Női tőr egyéni

02:55

Női tőr egyéni

03:25

Női tőr egyéni

03:55

Női tőr egyéni

04:25

Női tőr egyéni

02:55

Női tőr egyéni

03:25

Női tőr egyéni

03:55

Női tőr egyéni

04:25

Női tőr egyéni

02:55

Női tőr egyéni

03:25

Női tőr egyéni

03:55

Női tőr egyéni

04:25

Női tőr egyéni

02:55

Női tőr egyéni

03:25

Női tőr egyéni

03:55

Női tőr egyéni

04:25

Női tőr egyéni

02:00

Női tőr egyéni

02:00

Női tőr egyéni

02:00

Női tőr egyéni

11:00

Női tőr egyéni

11:00

Női tőr egyéni

11:30

Női tőr egyéni

Vízilabda

6 esemény

03:00

Dél-afrikai Köztársaság - Olaszország (Férfi)

04:30

Magyarország - Görögország (Férfi)

07:00

Amerikai Egyesült Államok - Japán (Férfi)

08:30

Ausztrália - Montenegró (Férfi)

11:20

Szerbia - Spanyolország (Férfi)

12:50

Horvátország - Kazahsztán (Férfi)