Késely Ajna: A döntőben már mindenki dobogóesélyes

M4 Sport
A tokiói olimpiára három számban nevezett Késely Ajna szerint a döntőbe jutott úszók közül már bárki esélyes lehet a dobogóra. A 19 éves úszó az M4 Sportnak arról is mesélt, mit érzett, amikor azt olvasta, hogy egy szaklap szerint az egyik versenyszámban biztosan bronzérmes lesz.

Késely elárulta, a 2016-os, riói olimpián 14 évesen még nagyon megilletődött volt. „Körülöttem csak példaképek voltak és azt se tudtam, hogy melyik sarokba nézzek. A mostani olimpián már a legprofibb sportolóként kell viselkedni, élni és versenyezni.”

A 19 éves úszó 400 méter gyorson évek óta a világelithez tartozik: két világbajnokságon és két Európa-bajnokságon is döntőt úszhatott már kedvenc számában. Mégis meglepődött, amikor egy olyan összeállítással találkozott, amelyben éremesélyesként számoltak vele. „Abban a pillanatban, amikor megláttam, hogy harmadik vagyok Titmus és Ledecky mögött, hirtelen elfogott egy nagyon erős önbizalom, de közben meg egy nagyon erős stressz is, kettős érzelem játszódott le bennem.”

A budapesti Európa-bajnokságon három számban is döntőbe jutott, de mindháromban negyedikként zárt. Csalódott volt, amiért nem szerzett érmet, ez viszont arra ösztönözte, hogy még több munkát tegyen bele az olimpia előtti utolsó felkészülési szakaszba. „Ha valaki bekerül a döntőbe, akkor bárkié lehet a dobogó.”

Késely Ajna már a hétvégén elkezdi az olimpiát, magyar idő szerint vasárnap kora délután a 400 méteres gyorsúszás előfutamában ugrik medencébe. Hétfőn 1500-on, csütörtökön 800-on mutatkozik be.

Borítókép: Késely Ajna (MTI/Kovács Tamás)