Több szempontból is különleges, két végső győzelemre is esélyesnek tartott válogatott összecsapásával fejeződött be a tokiói olimpia férfi labdarúgótornájának első játéknapja, amit szinte pontosan 24 órával a pénteki hivatalos megnyitóünnepség előtt rendeztek Jokohamában.
• A 2016-os, riói döntőt is ez a két csapat játszotta, a tizenegyespárbajt Neymar döntötte el a Maracana Stadionban, aki ott volt és látta, még most is libabőrös lesz.
• Meglepő, de az öt évvel ezelőtti volt Brazília első olimpiai győzelme férfi fociban, a Németország ellen megnyert döntő némi gyógyírt nyújthatott a két évvel korábban, a ’14-es világbajnokságon elszenvedett 7-1-es sokkért.
• A helyszín, a Tokió és az olimpia szívétől 35 km-re fekvő Yokohama Stadion is különleges, hiszen itt rendezték a 2002-es világbajnokság döntőjét, amit Ronaldo két góljával a brazilok nyertek Németország ellen – ki ne emlékezne?
És ha Jokohama, akkor brazil győzelem…
Az új Neymar?

A stadion lelátójának sajtó részére fenntartott székein többségben voltak a brazil újságírók és hangban is ők domináltak, köszönhetően az Everton 24 éves csatára, Richarlison 30 perc alatt szerzett mesterhármasának és hogy Brazília gyakorlatilag az első harminc percben eldöntötte a mérkőzést.
Tegyük hozzá, helyzetei alapján akár öttel is zárhatott volna.
Romário, Rivaldo, Juninho, Ronaldo, Ronaldinho és Neymar.
A felsorolt játékosok mind szerepeltek olimpiai tornán, de Richarlison az első, aki triplázni tudott brazil mezben az ötkarikás játékokon.

Egy darabka történelem, a brazil újságírók már rögtön az új Neymarként emlegették a csapat 10-esét, akit a hírek szerint a Real Madrid is figyel és 11 napja még a Copa América döntőjét játszotta végig. Úgy tűnik, a sorozatterhelés és az utazás sem viselte meg, ezen az estén Németország ellen háromszor annyi gólt szerzett, mint a dél-amerikai kontinenstorna hét mérkőzésén összesen.
Az első félidőben a brazilok egymás után vezették a gólveszélyes kontrákat, valósággal letolták a pályáról a fáradtnak tűnő németeket, akik 4-5 gólos hátrányban sem szólhattak volna egy szót sem, Florian Müller kapus egy tizenegyest is kivédett, a Hertha csatára, Cunha hibázott.
Lassú és körülményes futballja ellenére Stefan Kuntz együttese a folytatásban becsülettel küzdött, Maximilian Arnold 63. percben kapott piros lapjától sem estek össze, sőt, miután a német csapatból talán egyedül felfelé kilogó Nadiem Amiri és a csereként beállt Ragnar Ache révén 2-3-ra szépítettek, némi izgalom költözött az utolsó percekbe, de mivel nagyon kitámadtak, a 4-2-es végeredményt Paulinho szép találata állította be a 95. percben.
A régi Dani Alves

Az olimpiai futball egyik különlegessége, hogy bár korosztályos torna (a halasztás miatt nem 23, hanem 24 éven aluliak szerepelhetnek), 3-3 túlkoros nevezhető a keretbe.
Közülük az egyik legnagyobb inspirációt Dani Alves jelenti, aki 38 évesen és 43 trófeával a háta mögött is példamutató motivációval érkezett Tokióba.
„Akik ismernek, tudják, hogy fiatal a lelkem. Ez az első olimpiám, úgyhogy ugyanolyan izgatott vagyok, mint a többiek, nekem is remeg a gyomorom, remélem meg tudok felelni az elvárásoknak” – mondta a játékok hivatalos honlapjának a brazilok csapatkapitánya.
A jobbhátvéd egyébként kiváló meccset játszott, a 3-0-ra megnyert első félidőben minden szerelése és csele sikeres volt, 5-ből 4 hosszú indítása volt pontos.
Eredmények:
férfi labdarúgás, csoportkör, 1. forduló:
A csoport, Tokió:
Mexikó-Franciaország 4-1 (0-0)
Japán – Dél-afrikai Köztársaság 1-0 (0-0)
B csoport, Kasima:
Új-Zéland – Koreai Köztársaság 1-0 (0-0)
Románia-Honduras 1-0 (1-0)
C csoport, Szapporó:
Spanyolország-Egyiptom 0-0
Ausztrália-Argentína 2-0 (1-0)
D csoport, Jokohama:
Elefántcsontpart – Szaúd-Arábia 2-1 (1-1)
Brazília-Németország 4-2 (3-0)