Ez történt kedd hajnalban a tokiói olimpián – összefoglaló

Kedd hajnalban három úszónk, Milák Kristóf, Kenderesi Tamás és Hosszú Katinka is továbbjutott az elődöntőből. Női kézilabda-válogatottunk második csoportmérkőzését is elveszítette, cselgáncsozóink, Özbas Szofi és Ungvári Attila pedig kiestek. Ez történt eddig az olimpia negyedik napján!

A magyar női kézilabda-válogatott második csoportmérkőzésén 33-27-re kikapott Brazíliától, így a továbbjutás szempontjából nagyon nehéz helyzetbe került. Részletek itt!

Milák Kristóf toronymagasan a legjobb, Kenderesi Tamás pedig az 5. idővel jutott be a 200 méteres pillangóúszás döntőjébe, amelyet szerda hajnalban, 3.49 órakor rendeznek meg Tokióban. A címvédő Hosszú Katinka 200 méter vegyesen kicentizte, de végül a 7. idővel bejutott a szerdán 4.45 órakor kezdődő döntő. Értékelések itt!

A 81 kilós Ungvári Attilának nem volt szerencséje a sorsolásnál, már a 64 közé jutásért tatamira kellett lépnie. Az ötszörös Afrika-bajnok egyiptomi Mohamed Abdelaallal csapott össze, akivel akció nélkül jutottak el a ráadásig, amelyben a magyar dzsúdós megkapta harmadik intését és ezzel elvesztette a találkozót. A 63 kilogrammban szereplő olimpiai újonc Özbas Szofi a vb-bronzérmes német Martyna Trajdos legyőzése után Maria Centracchio ellen lépett tatamira a nyolcaddöntőben. Az olasz dzsúdóstól ipponnal kikapott és ezzel búcsúzott.

A hetedik helyen végzett a Mészáros Eszter, Péni István kettős a légpuskások vegyescsapat-versenyében. A játékokon most bemutatkozó számban a magyar duó 627,9 körös eredménnyel a nyolcadik helyen került be a középdöntőbe, ahol 414,6 körös teljesítménye nem volt elég a legjobb négy közé jutáshoz. Ahhoz, hogy éremért lőhessenek, a magyaroknak 417,1 körre lett volna szükségük.

Krausz Gergely szoros csata végén elveszítette a második, az orosz Szergej Szirant elleni csoportmérkőzését, így biztosan hármasa utolsó helyén zár a tokiói olimpián. Ezzel véget értek a tokiói játékok a magyar tollaslabdázók számára, mivel a riói olimpikon Sárosi Laura második találkozója előtt kedden Achilles-ín-szakadás miatt visszalépett a további szerepléstől.

Két magyar vitorlázó, a Finndingiben szereplő Berecz Zsombor és a Laser Radialban induló Érdi Mária is másodikként zárta keddi első futamát.

Bragmayer Zsanett a 12. helyen végzett a női triatlonosok versenyében a tokiói olimpián, míg a másik magyar, Kovács Zsófia kiesett.

A magyarok további keddi programja itt!

Borítókép: Özbas Szofi a nyolcaddöntőben búcsúzott az olimpiától (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)