„Remélem, ez csak kisiklás volt, és nem a végállomás” – Sós Csaba Hosszú Katinkáról

Sós Csaba, a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya az M4 Sportnak adott nyilatkozatában értékelte úszóink tokiói olimpián nyújtott teljesítményét. A szakember külön kitért Milák Kristófra, Hosszú Katinkára és Cseh Lászlóra is.

Sós Csaba elmondta, nem elégedett maradéktalanul az úszóválogatott teljesítményével, ennél előzetesen többet reméltek, de az ember nem jós, nem lát a jövőbe.

A szövetségi kapitány hozzátette, összességében az egyik legnagyobb csapattal érkeztünk az olimpiára, 15 versenyzőnk úszott döntőt 13 versenyszámban és két váltónk is szerepelt a döntőben, ez pedig azért azt mutatja, hogy a magyar úszás nem gyenge.

Sós szerint a korábbi olimpiai szereplésekkel összehasonlítva az úszósportunk tartja a helyzetét, akkor is, ha ennél egy vagy két éremmel többet vártunk. De a három negyedik és három ötödik hely azt jelzi, hogy ez nem volt a valóságtól elrugaszkodott.

A kapitány elmondta, a 200 pillangón olimpiai rekorddal aranyérmet szerző, majd a 100 pillangón a második helyen záró Milák Kristóf verhetetlen bajnoknak tűnik a fő számában.

„Ha normálisan dolgozik, továbbra is ilyen motivált lesz, fegyelmezetten él, akkor a párizsi lesz a csúcsolimpiája” – mondta Milákról.

Hosszú Katinka érem nélkül zárta a tokiói olimpiát, ám Sós szerint a teljesítményének megítélésével még várni kell egy kicsit.

„A pandémia nagyon erősen közrejátszott, leginkább ő sínylette meg, mivel a felkészülési metódusa megvalósíthatatlan volt. Nem tagadom, tejesen biztos voltam, hogy érmet nyer. Nyilvánvalóan neki jobban fáj, mint bárki másnak. Remélem, hogy ez csak kisiklás volt, és nem a végállomás” – fogalmazott Hosszúval kapcsolatban a kapitány.

A visszavonuló Cseh Lászlóval kapcsolatban elmondta, a Tokióban a 200 méteres vegyesúszást a hetedik helyen záró úszó kivételes karriert tudhat magáénak, nemcsak az eredményessége szempontjából, hanem amiatt is, hogy ennyi ideig ott volt a világ élvonalában, és így tudta lezárni a pályafutását.