Nem lesz magyar a 3000 méteres akadályfutásban döntőjében

Tóth Lili Anna és Kácser Zita sem jutott döntőbe 3000 méteres akadályfutásban vasárnap a tokiói olimpián.

A két magyar futó közül egyértelműen a 22 éves Tóth Lili Anna teljesített jobban, aki bátor versenyzéssel óriási egyéni csúcsot ért el – csaknem tíz másodpercet faragott eddigi legjobbjából -, a harmadik futam hetedik helyén ért célba, és 9:30.96 perces idejével összesítésben a 18. lett. A BHSE futója kevesebb mint öt másodpercre volt az utolsóként döntőbe került riválisától.

Kácser Zita a második futamban 10:43.99 perccel az utolsó helyen ért célba és összesítésben sem tudott megelőzni senkit, így a 41. helyen zárta a játékokat.

A fináléba az első három helyezettek mellett a hat legjobb időt elérő futó került.

Ebben a számban eredetileg három magyar futó indult volna, de Wagner-Gyürkés Viktória sérülés miatt pénteken visszalépett.

„Az első ezer méter ideális volt nekem, talán még egy kicsit lassú is. Az egyéni csúcsért jöttem, ezen tíz másodpercet sikerült javítanom, ami elég sok 3000 m akadályon” – nyilatkozott Tóth Lili Anna. Elárulta, 9:30 és 9:40 perc közötti eredményre számított, őt is meglepte a 9:30-as idő.

„Emellett 1200-1400 méteren át vezettem, így ez egy nagyon jó futás volt. A nagy világversenyek nekem extrém jól sikerülnek, feldob a hangulat, a szurkolás, hogy nem csak magamért futok, hanem a HUN feliratot is viselem a mezemen” – hangsúlyozta a 2014-es ifjúsági olimpián harmadik magyar versenyző.

Kiemelte, az olimpia előtt 57. volt a világranglistán, most pedig a 18. lett.

„Nincs szégyelnivalóm” – mondta mosolyogva.

Kácser Zita a második futamban 10:43.99 perccel az utolsó helyen ért célba és összesítésben sem tudott megelőzni senkit, így a magyar csúcstartó (9:26.59 p) a 41. helyen zárta a játékokat.

„Megszenvedtem ezt a futást, nehezen bírom a meleget, a pályán 39 fok volt. Kihoztam ebből, amit tudtam. Mivel ez az első olimpiám, összességében pályafutásom koronája ez a futás” – fogalmazott Kácser Zita.

Borítókép: Tokió, 2021. augusztus 1. Tóth Lili Anna (jobbról a 2.) a női 3000 méteres akadályfutás előfutamában a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián az Olimpiai Stadionban 2021. augusztus 1-jén. Tóth Lili Anna nem jutott a döntőbe. MTI/Czeglédi Zsolt