Döntőben KO-zott iráni karatés lett Tokió olimpiai bajnoka - videó

m4sport.hu | Szerző: Pollák Márton
Nem mindennapi módon szerzett aranyérmet a tokiói olimpián a +75 kilogrammosok mezőnyében az iráni karatés, Szadzsad Gandzsadeh.

A döntő (a KO 4:40-től):

A döntőt a szúd-arábiai Tareg Hamedivel vívta, aki 4–1-es vezetésénél szabálytalanul, egy fejrúgással terítette le a világbajnok iránit, akit a helyszínre siető orvosi stáb eszméletlen állapotban, hordágyon vitt le a küzdőtérről.

A bírók némi tanácskozást követően Szadzsad Gandzsadehet hirdették ki győztesnek, lévén Tareg Hamedi a szabályokkal ellentétesen nem ügyelt kellően ellenfele testi épségére.

További hírek

Élő közvetítéseink a tokiói olimpia 16., utolsó napján
A férfi vízilabdázók 6:40-kor kezdődő bronzmeccsén, valamint a 13 órakor kezdődő záróünnepségen lesz magyar érdekeltség a tokiói olimpia utolsó napján, amelyet ezúttal is hét csatornán közvetítünk vasárnap éjféltől egészen délután négy óráig. Ez vár ránk az olimpia tizenhatodik napján a tévében és az m4sport.hu-n!
Sportok
Brazília megvédte olimpiai bajnoki címét
A brazil válogatott nyerte a tokiói olimpia labdarúgótornáját, miután a szombati döntőben 1-1-es rendes játékidőt követően a hosszabbításban 2-1-re legyőzte Spanyolországot.
Külföldi futball
Muszukajev olimpiai ötödik lett
A szabadfogású birkózók 65 kilogrammos kategóriájában szereplő Muszukajev Iszmail kikapott a szombati bronzmérkőzésen a tokiói olimpián, így az ötödik helyen végzett.
Birkózás
Hüttner Csaba: Maximálisan elégedettek lehetünk
Hüttner Csaba, a magyar kajak-kenu válogatott szövetségi kapitánya boldogan értékelte a csapat tokiói szereplését azt követően, hogy a sportági küldöttség nagyszerű teljesítményt nyújtva három arany-, két ezüst- és egy bronzérmet nyert, ezzel az éremtáblázat élén végzett.