Napi összefoglalónk:
Ez történt az olimpián, 15. rész
A BVSC-Zugló 2015-ben világbajnoki bronzérmes, 2016-ban Eb-második, 2019-ben Eb-harmadik vívóját ugyan első mérkőzésén térdsérülése miatt ápolni kellett, ennek ellenére folytatta a küzdelmet és argentin ellenfelét legyőzte, ahogy a folytatásban dél-koreai és üzbég riválisát is. Az elődöntőben aztán nem bírt a világranglistán második orosz Szofija Velikajával, majd a helyosztón a francia Manon Brunet-től 15-6-ra kikapott, így negyedik lett a játékokon.
A Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Bohus Richárd, Németh Nándor összeállítású férfi 4×100 méteres gyorsváltó 3:11.06 perccel országos csúcsot úszott a döntőben és ötödik helyen ért célba. Ebben a számban a magyarok először voltak ott olimpiai fináléban.
Az esti úszó előfutamok során aztán Milák toronymagasan a legjobb, Kenderesi Tamás pedig a nyolcadik idővel jutott tovább 200 méter pillangón. A Budapesti Honvéd SE 21 éves világcsúcstartója és világbajnoka 1:53.58 perccel nyerte futamát, összesítésben 83 századdal előzte meg a második tajvani Vang Kuan-hungot. Hosszú Katinka címvédőként a második idővel jutott tovább 200 méter vegyesen, Sebestyén Dalma viszont pont lemaradt az elődöntőről, így a 17. helyen zárt.
A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú, a szám világcsúcstartója 2:09.70 perces idővel csapott célba és csak az amerikai Kate Douglass volt gyorsabb nála (2:09.16). Női 1500 méter gyorson – amely először szerepel olimpiai programban – Késely Ajna összesítésben a 9., Mihályvári-Farkas Viktória pedig a 12. helyen végzett, ezzel nem jutottak a nyolcas döntőbe.
Nagyszerű eredményt ért el Bicsák Bence a férfi triatlonosok versenyében, a hetedik helye a sportág legjobb magyar eredménye az ötkarikás játékok történetében. Tóth Tamás a 29. lett.
Bemutatkoztak a női vízilabdázók, akik az oroszok elleni 10-10-es döntetlennel rajtoltak a japán fővárosban.
A hegyikerékpáros Parti András a 32. pozícióban zárta élete negyedik olimpiáját. Az asztaliteniszező Majoros Bence a második fordulóban 4-1-re kikapott a dán Jonathan Groth-tól, és búcsúzott. Ezzel egyesben nem maradt versenyben magyar játékos Tokióban. A tavalyi Európa-bajnok Karakas Hedvig kikapott első mérkőzésén, így kiesett hétfőn a cselgáncsozók 57 kilogrammos súlycsoportjában.
A vitorlázó Vadnai Benjamin Laser Standarban tartja jó formáját, a vasárnapi első futamban elért hetedik helye után hétfőn egy 21. hely – ezt kiejtheti – és egy 9. hely következett, amivel a kilencedik pozícióban áll összetettben. A 2019-es előolimpián ugyanitt bronzérmes Érdi Mária (Laser Radial) hétfőn mindkétszer 16. lett, ezzel a 20. a 44 versenyző között. A szörfös Cholnoky Sára előbb a 21., majd a 25., aztán a 15. helyen futott be. Így elmozdulva az utolsó helyről a 26. pozíciót foglalja el.
-
-
Bicsák Bence (18) hetedik helyen végzett, ezzel a sportág legjobb magyar eredményét érte el az ötkarikás játékok történetében triatlonban
MTI/Czeglédi Zsolt
-
-
Bicsák Bence a hetedik helyen végzett Tokióban, ezzel a sportág legjobb magyar eredményét érte el az ötkarikás játékok történetében triatlonban (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)
-
-
Bicsák Bence hetedik helyen végzett, ezzel a sportág legjobb magyar eredményét érte el az ötkarikás játékok történetében triatlonban
(Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)
-
-
Tokió, 2021. július 26.
Tóth Tamás a 29. lett a férfi triatlonversenyben az Odaiba Kikötőparkban
MTI/Czeglédi Zsolt
-
-
Majoros Bence vereséget szenvedett a dán Jonathan Groth ellen az olimpia asztalitenisz-bajnoksága férfi egyesének második fordulójában
MTI/AP/Kin Csöung
-
-
MTI/AP/Kin Csöung
-
-
Karakas Hedvig (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)
-
-
Karakas Hedvig (kékben) és a lengyel Julia Kowalczyk ellen esett ki a női cselgáncsozók 57 kilogrammos súlycsoportjának selejtezőjében
MTI/Czeglédi Zsolt
-
-
Karakas Hedvig (MTI/Czeglédi Zsolt)
-
-
Németh Nándor rajtol a férfi 200 méteres gyorsúszás középfutamában, amelyből nem sikerült a döntőbe jutnia
MTI/Kovács Tamás
-
-
Németh Nándor a férfi 200 méteres gyorsúszás középfutama után, amelyből nem sikerült a döntőbe jutnia
MTI/Kovács Tamás
-
-
Milák Kristóf rajtol a férfi 4×100 méteres gyorsúszás döntőjében
MTI/Kovács Tamás
-
-
Szabó Szebasztián váltja Milák Kristófot a férfi 4×100 méteres gyorsúszás döntőjében
MTI/Kovács Tamás
-
-
Bohus Richárd váltja Szabó Szebasztiánt a férfi 4×100 méteres gyorsúszás döntőjében
MTI/Kovács Tamás
-
-
Németh Nándor váltja Bohus Richárdot a férfi 4×100 méteres gyorsúszás döntőjében
MTI/Kovács Tamás
-
-
Németh Nándor (b2), Milák Kristóf (j2, háttal), Szabó Szebasztián (b, háttal) és Bohus Richárd (j, takarásban) örül az 5. helyezésnek a férfi 4×100 méteres gyorsúszás döntője után
MTI/Kovács Tamás
-
-
Németh Nándor (b2), Milák Kristóf (j2, háttal), Szabó Szebasztián (b, háttal) és Bohus Richárd (j, takarásban) örül az 5. helyezésnek a férfi 4×100 méteres gyorsúszás döntője után
MTI/Kovács Tamás
-
-
Németh Nándor (b2), Milák Kristóf (j2, háttal), Szabó Szebasztián (b, háttal) és Bohus Richárd (j, takarásban) örül az 5. helyezésnek a férfi 4×100 méteres gyorsúszás döntője után
MTI/Kovács Tamás
-
-
Németh Nándor (b2), Milák Kristóf (j2, háttal), Szabó Szebasztián (b, háttal) és Bohus Richárd (j, takarásban) örül az 5. helyezésnek a férfi 4×100 méteres gyorsúszás döntője után
MTI/Kovács Tamás
-
-
MTI/Kovács Tamás
-
-
Kenderesi Tamás is középdöntős a férfi 200 méteres pillangóúszásban
MTI/Kovács Tamás
-
-
Kenderesi Tamás is középdöntős a férfi 200 méteres pillangóúszásban
MTI/Kovács Tamás
-
-
Kenderesi Tamás a 200 méteres pillangóúszás előfutama után a tokiói olimpián (Fotó: MTI/Kovács Tamás)
-
-
Hosszú Katinka (j) és a japán Teramura Miho a női 200 méteres vegyesúszás előfutama előtt
MTI/Kovács Tamás
-
-
MTI/Kovács Tamás
-
-
Hosszú Katinka a női 200 méteres vegyesúszás előfutama után, világcsúcstartóként a második legjobb idővel jutott tovább
MTI/Kovács Tamás
-
-
Sebestyén Dalma 17. helyen zárt a női 200 méteres vegyesúszás előfutamában
MTI/Kovács Tamás
-
-
Késely Ajna 9. helyen zárt a női 1500 méteres gyorsúszásban
EPA/Patrick B. Kraemer
-
-
Mihályvári-Farkas Viktória (Fotó: EPA/Patrick B. Kraemer)
-
-
Keszthelyi-Nagy Rita, a magyar válogatott csapatkapitánya beszél csapattársaihoz a Magyarország-Orosz Olimpiai Csapat (10-10) csoportmeccsen
MTI/Kovács Tamás
-
-
Gurisatti Gréta, a magyar válogatott játékosa a Magyarország-Orosz Olimpiai Csapat (10-10) csoportmeccsen
MTI/Kovács Tamás
-
-
Magyari Alda, a magyar válogatott kapusa a Magyarország-Orosz Olimpiai Csapat (10-10) csoportmeccsen
MTI/Kovács Tamás
-
-
Keszthelyi-Nagy Rita (j), a magyar válogatott és Jevgenyija Ivanova, az Orosz Olimpiai Csapat játékosa a Magyarország-Orosz Olimpiai Csapat (10-10) csoportmeccsen
MTI/Kovács Tamás
-
-
Cholnoky Sára (b) és az olasz Marta Maggetti a női RS:X hajóosztályú windszörfversenyén
MTI/EPA/C. J. Gunther
-
-
Pusztai Liza (j) és a tunéziai Amira Ben Saban asszója a női kardozók egyéni versenyében, a magyar vívó 9. helyen végzett
MTI/Illyés Tibor
-
-
Márton Anna (j) és az argentin Marija Belen Perez Maurice asszója a női kardozók egyéni versenyében, melyben bejutott a legjobb 16 közé.
MTI/Illyés Tibor
-
-
Márton Anna ünnepel, miután legyőzte a dél-koreai Csoj Szu Jont és bejutott a negyeddöntőbe
MTI/Illyés Tibor
-
-
Márton Anna örül az üzbég Zajnab Gyajibekova elleni asszójában, melyben bejutott a legjobb négy közé.
MTI/Illyés Tibor
-
-
Márton Anna kardozó (b) és edzője Gárdos Gábor a negyeddöntő után
MTI/Illyés Tibor
-
-
A 4. helyen végző Márton Anna (j) és az orosz Szofija Velikaja asszója a női egyéni kardozók elődöntőjében
MTI/Illyés Tibor
-
-
A 4. helyen végző Márton Anna (b) és francia Manon Brunet asszója a női egyéni kardozók bronzmérkőzésén
MTI/Illyés Tibor
-
-
Márton Anna sisakja, miután 15-8-ra kikapott az orosz Szofija Velikaja elleni asszóban, a női egyéni kardozók elődöntőjében
MTI/Illyés Tibor
AZ ELSŐ NAP ÖSSZEFOGLALÓJA.
A MÁSODIK NAP ÖSSZEFOGLALÓJA.
ASZTALITENISZ
férfi egyes: Majoros Bence 4-1-re kikapott a dán Jonathan Groth-tól a 32 közé jutásért rendezett második fordulós mérkőzésen, és kiesett
CSELGÁNCS
női 57 kg: Karakas Hedvig az első fordulóban kikapott és kiesett
HEGYIKERÉKPÁR
férfi terepverseny: Parti András 32.
TRIATLON
férfi verseny: Bicsák Bence 7., Tóth Tamás 29.
ÚSZÁS
férfi 200 m gyors: Németh Nándor 15.
férfi 4×100 m gyorsváltó: a Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Bohus Richárd, Németh Nándor négyes 3:11.06 perces országos csúccsal 5.
férfi 200 m pillangó: Milák Kristóf legjobb idővel elődöntős, Kenderesi Tamás 8. idővel elődöntős
női 200 m vegyes: Hosszú Katinka második idővel elődöntős, Sebestyén Dalma 17.
női 1500 m gyors: Késely Ajna 9., Mihályvári-Farkas Viktória 12.
VITORLÁZÁS
Laser Standard: Vadnai Benjamin a második futamban 21., a harmadikban pedig a kilencedik helyen ért célba, s összesítésben a kilencedik pozícióban áll.
Laser Radial: Érdi Mária hétfőn mindkét futamában a 16. lett, ezzel a 20. a 44 versenyző között.
női szörf: Cholnoky Sára előbb a 21., majd a 25., aztán a 15. helyen futott be a második versenynapon, így elmozdulva az utolsó helyről a 26. pozíciót foglalja el.
VÍVÁS
női kard egyéni: Márton Anna három győzelemmel és két vereséggel a negyedik helyen végzett, Pusztai Liza egy győzelemmel és egy vereséggel 9., az egy fordulóval korábban kezdő Katona Renáta ugyanilyen teljesítménnyel 32. lett
VÍZILABDA
női csoportmérkőzés, B csoport: Magyarország-Orosz Olimpiai Csapat 10-10
A tokiói nyári olimpia magyar érmesei és pontszerzői (az első hat között végzettek):
ARANY:
Szilágyi Áron (férfi kard egyéni)
EZÜST:
Siklósi Gergely (férfi párbajtőr egyéni)
BRONZ:
–
4. hely:
Verrasztó Dávid (úszás, 400 m vegyes)
Márton Anna (női kard egyéni)
5. hely:
Salim Omar (tekvondó, 58 kg)
Hosszú Katinka (úszás, 400 m vegyes)
Péni István (légpuska)
Pupp Réka (cselgáncs, 52 kg)
férfi 4×100 méteres gyorsváltó (Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Bohus Richárd, Németh Nándor)
6. hely:
Mihályvári-Farkas Viktória (úszás, 400 m vegyes)
Array
(
[replacement] => [galleryreference id="1785875"]
[shortcode] =>
-
-
Bicsák Bence a hetedik helyen végzett Tokióban, ezzel a sportág legjobb magyar eredményét érte el az ötkarikás játékok történetében triatlonban (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)
-
-
Bicsák Bence hetedik helyen végzett, ezzel a sportág legjobb magyar eredményét érte el az ötkarikás játékok történetében triatlonban
(Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)
-
-
Tokió, 2021. július 26.
Tóth Tamás a 29. lett a férfi triatlonversenyben az Odaiba Kikötőparkban
MTI/Czeglédi Zsolt
-
-
Majoros Bence vereséget szenvedett a dán Jonathan Groth ellen az olimpia asztalitenisz-bajnoksága férfi egyesének második fordulójában
MTI/AP/Kin Csöung
-
-
MTI/AP/Kin Csöung
-
-
Karakas Hedvig (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)
-
-
Karakas Hedvig (kékben) és a lengyel Julia Kowalczyk ellen esett ki a női cselgáncsozók 57 kilogrammos súlycsoportjának selejtezőjében
MTI/Czeglédi Zsolt
-
-
Karakas Hedvig (MTI/Czeglédi Zsolt)
-
-
Németh Nándor rajtol a férfi 200 méteres gyorsúszás középfutamában, amelyből nem sikerült a döntőbe jutnia
MTI/Kovács Tamás
-
-
Németh Nándor a férfi 200 méteres gyorsúszás középfutama után, amelyből nem sikerült a döntőbe jutnia
MTI/Kovács Tamás
-
-
Milák Kristóf rajtol a férfi 4×100 méteres gyorsúszás döntőjében
MTI/Kovács Tamás
-
-
Szabó Szebasztián váltja Milák Kristófot a férfi 4×100 méteres gyorsúszás döntőjében
MTI/Kovács Tamás
-
-
Bohus Richárd váltja Szabó Szebasztiánt a férfi 4×100 méteres gyorsúszás döntőjében
MTI/Kovács Tamás
-
-
Németh Nándor váltja Bohus Richárdot a férfi 4×100 méteres gyorsúszás döntőjében
MTI/Kovács Tamás
-
-
Németh Nándor (b2), Milák Kristóf (j2, háttal), Szabó Szebasztián (b, háttal) és Bohus Richárd (j, takarásban) örül az 5. helyezésnek a férfi 4×100 méteres gyorsúszás döntője után
MTI/Kovács Tamás
-
-
Németh Nándor (b2), Milák Kristóf (j2, háttal), Szabó Szebasztián (b, háttal) és Bohus Richárd (j, takarásban) örül az 5. helyezésnek a férfi 4×100 méteres gyorsúszás döntője után
MTI/Kovács Tamás
-
-
Németh Nándor (b2), Milák Kristóf (j2, háttal), Szabó Szebasztián (b, háttal) és Bohus Richárd (j, takarásban) örül az 5. helyezésnek a férfi 4×100 méteres gyorsúszás döntője után
MTI/Kovács Tamás
-
-
Németh Nándor (b2), Milák Kristóf (j2, háttal), Szabó Szebasztián (b, háttal) és Bohus Richárd (j, takarásban) örül az 5. helyezésnek a férfi 4×100 méteres gyorsúszás döntője után
MTI/Kovács Tamás
-
-
MTI/Kovács Tamás
-
-
Kenderesi Tamás is középdöntős a férfi 200 méteres pillangóúszásban
MTI/Kovács Tamás
-
-
Kenderesi Tamás is középdöntős a férfi 200 méteres pillangóúszásban
MTI/Kovács Tamás
-
-
Kenderesi Tamás a 200 méteres pillangóúszás előfutama után a tokiói olimpián (Fotó: MTI/Kovács Tamás)
-
-
Hosszú Katinka (j) és a japán Teramura Miho a női 200 méteres vegyesúszás előfutama előtt
MTI/Kovács Tamás
-
-
MTI/Kovács Tamás
-
-
Hosszú Katinka a női 200 méteres vegyesúszás előfutama után, világcsúcstartóként a második legjobb idővel jutott tovább
MTI/Kovács Tamás
-
-
Sebestyén Dalma 17. helyen zárt a női 200 méteres vegyesúszás előfutamában
MTI/Kovács Tamás
-
-
Késely Ajna 9. helyen zárt a női 1500 méteres gyorsúszásban
EPA/Patrick B. Kraemer
-
-
Mihályvári-Farkas Viktória (Fotó: EPA/Patrick B. Kraemer)
-
-
Keszthelyi-Nagy Rita, a magyar válogatott csapatkapitánya beszél csapattársaihoz a Magyarország-Orosz Olimpiai Csapat (10-10) csoportmeccsen
MTI/Kovács Tamás
-
-
Gurisatti Gréta, a magyar válogatott játékosa a Magyarország-Orosz Olimpiai Csapat (10-10) csoportmeccsen
MTI/Kovács Tamás
-
-
Magyari Alda, a magyar válogatott kapusa a Magyarország-Orosz Olimpiai Csapat (10-10) csoportmeccsen
MTI/Kovács Tamás
-
-
Keszthelyi-Nagy Rita (j), a magyar válogatott és Jevgenyija Ivanova, az Orosz Olimpiai Csapat játékosa a Magyarország-Orosz Olimpiai Csapat (10-10) csoportmeccsen
MTI/Kovács Tamás
-
-
Cholnoky Sára (b) és az olasz Marta Maggetti a női RS:X hajóosztályú windszörfversenyén
MTI/EPA/C. J. Gunther
-
-
Pusztai Liza (j) és a tunéziai Amira Ben Saban asszója a női kardozók egyéni versenyében, a magyar vívó 9. helyen végzett
MTI/Illyés Tibor
-
-
Márton Anna (j) és az argentin Marija Belen Perez Maurice asszója a női kardozók egyéni versenyében, melyben bejutott a legjobb 16 közé.
MTI/Illyés Tibor
-
-
Márton Anna ünnepel, miután legyőzte a dél-koreai Csoj Szu Jont és bejutott a negyeddöntőbe
MTI/Illyés Tibor
-
-
Márton Anna örül az üzbég Zajnab Gyajibekova elleni asszójában, melyben bejutott a legjobb négy közé.
MTI/Illyés Tibor
-
-
Márton Anna kardozó (b) és edzője Gárdos Gábor a negyeddöntő után
MTI/Illyés Tibor
-
-
A 4. helyen végző Márton Anna (j) és az orosz Szofija Velikaja asszója a női egyéni kardozók elődöntőjében
MTI/Illyés Tibor
-
-
A 4. helyen végző Márton Anna (b) és francia Manon Brunet asszója a női egyéni kardozók bronzmérkőzésén
MTI/Illyés Tibor
-
-
Márton Anna sisakja, miután 15-8-ra kikapott az orosz Szofija Velikaja elleni asszóban, a női egyéni kardozók elődöntőjében
MTI/Illyés Tibor
[title] => Képgaléria: Magyarok a tokiói olimpia 3. hivatalos versenynapján
[image] => https://cdn.cms.mtv.hu/wp-content/uploads/sites/10/2021/07/D__AS20210726014-1-1620x1080.jpg
[alignment] => aligncenter
)