Ez történt az olimpia negyedik napján – napi összefoglaló

Nehézkes pólógyőzelem, sima kézivereség, történelmi kerékpáros helyezés, a vitorlázóknál Berecz, az úszóknál Kapás, Milák és Kenderesi is remekül teljesített.

Napi összefoglalónk:

A hegyikerékpáros Vas Kata Blanka szenzációs negyedik helyezése jelentette a legjobb magyar szereplést a tokiói olimpia keddi versenynapján. A 19 éves, ötkarikás újonc Vas kiváló rajtja után bukott és visszacsúszott, ám bátor versenyzéssel riválisait folyamatosan megelőzve végül a három svájci kivételével mindenkit maga mögé utasított.

A Finndingiben szereplő vitorlázó, Berecz Zsombor kedden mindkét futamban a második helyen végzett, így összetettben továbbra is a második helyen áll. Laser Standardban Vadnai Benjamin hat futam után összesítésben a 17., Laser Radialban pedig Érdi Mária a 14. helyről várja a folytatást. A légpuskások vegyescsapat-versenyében Péni István és Mészáros Eszter a hetedik helyen végzett.

Milák Kristóf a férfi 200 méteres pillangóúszásának elődöntőjében. MTI/AP/Martin Meissner

Az úszóknál Milák Kristóf favoritként toronymagasan a legjobb idővel jutott a 200 méter pillangó szerdai döntőjébe, amelyben a szám világbajnoka és világcsúcstartója mellett ott lesz a Rióban bronzérmes Kenderesi Tamás is, aki ötödikként lépett tovább. Hosszú Katinka címvédőként csak a hetedik idővel, de ott lesz a szerdai fináléban 200 méter vegyesen.

Az előfutamok során Németh Nándor 100 méter gyorson a 9. idővel jutott az elődöntőbe, Szabó Szebasztián ebben a számban a 20. helyen fejezte be szereplését. Hosszú 200 méter pillangón nem állt végül rajthoz, így ebben a számban 16-an maradtak, ami azt jelentette, hogy mindenki továbbjut az elődöntőbe, így Kapás Boglárka, a szám világ- és Európa-bajnoka egy biztonsági, „pihentető” úszással az ötödik időt szerezte meg.

Elek Gábor, a magyar válogatott szövetségi kapitánya, Danyi Gábor és Görbicz Anita, valamint Klujben Katrin és Szucsánszky Zita a Brazília-Magyarország mérkőzés első félidejének végén. MTI/Illyés Tibor

A 4×200 méteres férfi gyorsváltót Kozma Dominik korai beugrása miatt kizárták, míg 800 méter gyorson Kalmár Ákos a 22. helyen zárt. A női kézilabda-válogatott második csoportmérkőzésén is vereséget szenvedett: Elek Gábor együttese a braziloktól kapott ki 33-27-re. A férfi vízilabda-válogatott ugyanakkor megszerezte első győzelmét, miután 16-11-re nyert a házigazda Japán csapat ellen.

Gyorsan véget ért a keddi versenynap a cselgáncsozók számára: Ungvári Attila (81 kg) első mérkőzésén intésekkel kikapott, Özbas Szofi (63) egy győzelem után, a nyolcaddöntőben alulmaradt olasz riválisával szemben. Tollaslabdában Krausz Gergely második vereségével már nem juthat tovább, míg Sárosi Laura sérülés miatt visszalépett a további küzdelmektől.

SPORTLÖVÉSZET
légpuska vegyescsapat: Mészáros Eszter, Péni István 7.

TOLLASLABDA
férfi egyes csoportmérkőzés: Szergej Szirant (orosz)-Krausz Gergely 2-0 (18, 18)
női egyes csoportmérkőzés: Sárosi Laura a malajziai Soniia Cheah elleni találkozó előtt sérülés miatt visszalépett.

TRIATLON
női verseny: Bragmayer Zsanett 12., Kovács Zsófia helyezetlen

ÚSZÁS
férfi 200 m pillangó: Milák Kristóf a legjobb, Kenderesi Tamás az 5. idővel jutott döntőbe
női 200 m vegyes: Hosszú Katinka a 7. idővel jutott döntőbe
férfi 100 m gyors: Németh Nándor a 9. idővel jutott az elődöntőbe, Szabó Szebasztián a 20. helyen fejezte be szereplését
női 200 m pillangó: Hosszú Katinka nem állt végül rajthoz, így ebben a számban 16-an maradtak, ami azt jelentette, hogy mindenki továbbjutott az elődöntőbe, Kapás Boglárka az ötödik időt szerezte meg
férfi 4×200 m gyorsváltó: a magyar stafétát kizárták
férfi 800 m: Kalmár Ákos 22.

VITORLÁZÁS
Laser Radial: Érdi Mária előbb második, majd a 17. helyen ért célba, és hat futam után a 14. helyről várja a folytatást
Laser Standard: Vadnai Benjamin 15., 16., majd 18. lett a futamaiban, s összesítésben a 17. helyen áll
Finndingi: Berecz Zsombor mindkét futamában második lett, és az összetettben is a második helyről várja a folytatást

VÍZILABDA
férfi csoportmérkőzés, A csoport: Magyarország-Japán 16-11

A tokiói nyári olimpia magyar érmesei és pontszerzői (az első hat között végzettek):

ARANY:
Szilágyi Áron (férfi kard egyéni)

EZÜST:
Siklósi Gergely (férfi párbajtőr egyéni)