Kovács Zsófia Európa-bajnok ugrásban és felemáskorláton

Soha nem látott sporttörténelmi siker a magyar női tornasport életében. A női tornászok mersini Európa-bajnokságán Kovács Zsófia az ugrás után felemáskorláton is Európa-bajnoki címet szerzett, így a magyar női torna történetében Kovács az első kétszeres Európa-bajnok. Székely Zója is fantasztikusan teljesített, felemáskorláton ezüstérmes lett, és ezzel is történelmet írtak Kovácsék, hiszen két magyar tornásznő még soha nem állt dobogón egyszerre Európa-bajnokságon.

Ugyanebben a számban Bácskay Csenge a negyedik helyen végzett.

A női szakágban első alkalommal fordult elő, hogy két magyar tornász végzett az első két helyen egy Európa-bajnoki döntőben. A 2017-ben egyéni összetettben ezüstérmes Kovács Zsófia a magyar női tornasport első kétszeres kontinensbajnoka lett. Felemáskorláton Ónodi Henrietta 1989-es sikere után ez volt a második magyar győzelem.

Kovács a második és a harmadik Európa-bajnoki érmét nyerte egyéniben, 2017-ben Kolozsváron ugyanis második lett egyéni összetettben.

Magyar tornász legutóbb 2018-ban szerzett aranyérmet a kontinensviadalon: Glasgow-ban Dévai Boglárka ugyancsak ugrásban végzett az első helyen.