Menetrend

    A férfiak simáztak, a nők asztalhoz sem álltak: továbbjutott mindkét magyar csapat az asztalitenisz vb-n

    A férfiak simáztak, a nők asztalhoz sem álltak: továbbjutott mindkét magyar csapat az asztalitenisz vb-n

    MTI
    A magyar férfi és női válogatott is győzelemmel kezdte szereplését a jövő vasárnapig tartó londoni asztalitenisz csapat-világbajnokságon, igaz, utóbbi együttesnek ehhez nem is kellett asztalhoz állnia.

    A férfi válogatott az üzbégekkel csapott össze a keddi nyitónapon és simán, 3:0-ra nyert. A csapatot Szudi Ádám, András Csaba és Lei Balázs alkotta, egyedül utóbbi játékos vesztett szettet, de ő is csupán egyet. Folytatás szerdán, a csoport esélyesének tartott Brazília ellen.

    A női együttes első ellenfele, az etióp csapat nem állt ki, azaz a magyarok játék nélkül nyertek 3:0-ra, így először csütörtökön a csoportfavorit szingapúriak ellen lépnek majd asztalhoz a vb-n.

    A körmérkőzések után a győztesek mellett a hat legjobb második továbbjut a kieséses szakaszba, a nyolc további második helyezett pedig rájátszásban dönt a fennmaradó négy, folyatást érő hely sorsáról. A nyolc kiemelt csapat – amely az 1-es és 2-es csoportban egy minitorna keretében határozza meg a kiemelés sorrendjét – a 32 között, a kieséses szakaszban kapcsolódik be a teljes mezőny küzdelmébe.

    Eredmények (a nemzetközi szövetség honlapja alapján):

    férfiak, 4. csoport, 1. forduló:

    Magyarország-Üzbegisztán 3:0
    Szudi Ádám-Sohruh Iszkandarov 3:0 (10, 4, 9)
    András Csaba-Gyorbek Dilsodov 3:0 (1, 7, 3)
    Lei Balázs-Sarvarbek Gulomov 3:1 (4, -10, 6, 8)

    nők, 15. csoport, 1. forduló:

    Magyarország-Etiópia 3:0 – játék nélkül

    Borítókép: Szudi Ádám (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

    További tartalmak