Bicsák Bence a 7. helyen végzett a triatlon vb-sorozat bermudai állomásán

Legjobb magyarként Bicsák Bence a 7. helyen végzett a triatlon világbajnoki-sorozat bermudai versenyén.

A verseny honlapjának tájékoztatása szerint Bicsák 1:51:11 óra alatt teljesítette a távot, amely 1500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból és 10 km futásból állt. A további magyar indulók közül Tóth Tamás (1:55:19) a 33., míg Faldum Gábor (1:57:04) a 39. helyen végzett. A férfiaknál 53 triatlonos állt rajthoz, közülük 43 ért célba, elsőként a francia Dorian Coninx (1:50:36).

A nőknél az amerikai Katie Zaferes (1:59:52) bizonyult a legjobbnak, Kovács Zsófia (2:11:10) a 33. helyen zárt a 44 fős mezőnyben, akik közül 34 versenyző teljesítette a távot.

A vb-sorozat egyéni küzdelme hét állomásból – a következőre május közepén Jokohamában kerül sor -, valamint az augusztus végi, lausanne-i döntőből áll. A vegyes váltók esetében három viadal lesz a vb-sorozatban, az utolsó, hamburgi egyben világbajnokság is.