Lehmann Csongor nyerte az U23-as triatlon-vb-t

Lehmann Csongor szombaton aranyérmet nyert az U23-as triatlon-világbajnokságon, Edmontonban.

A tiszaújvárosiak kiválósága 2018-ban megnyerte a junior vb-t, egy évvel később pedig – első éves U23-as indulóként – ezüstéremmel mutatkozott be az idősebb korosztály küzdelmeiben. Edmontonban a verseny eredményközlője alapján 1:46:47 óra alatt teljesítette az 1500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból és zárásként 10 km futásból álló olimpiai távot. Az élmezőny a futás első köréig közel együtt ment, majd elkezdett szétszakadozni. A végén aztán már csak hárman maradtak elöl, és Lehmann Csongornak a német Tim Hellwiggel, valamint az ausztrál Matthew Hauserrel kellett megküzdenie a dobogós helyekért. A futás során azonban a magyar triatlonos remek hajrájával a riválisok nem tudták tartani a lépést.

Lehmann Csongor a nemzetközi szövetség honlapjának azt mondta: a verseny során végig nagy nyomást helyezett saját magára, és bár a futás utolsó kilométere már rendkívül nehéz volt, nagyon vágyott a győzelemre. Hozzátette: nem tudta, hogy az őt követő ellenfelek mennyire vannak tőle, csak a saját határait akarta feszegetni, és próbált nem visszafelé tekintgetni.

Dévay Zsombor első évesként nagyszerűen helyt állt az U23-as mezőnyben, ahol egy 13. hellyel úgy tette le a névjegyét, hogy mindössze nyolc másodperc választotta el a tizedik helyezettől.

A felnőtteknél a vb-sorozatot lezáró, kiemelt pontokat adó döntőt rendezték a kanadai városban, és a férfiaknál a tokiói olimpiai bajnok norvég Kristian Blummenfelt diadalmaskodott, aki ezzel az összetett pontversenyben is elsőként végzett. Korábban a férfi triatlonosok között még senki nem tudott egy évben olimpiát és vb-t is nyerni. Blummenfelt Edmontonban két riválisával óriásit csatázott a hajrában, és a belga Marten Van Riel csak hajszállal, míg a francia Léo Bergere egyetlen másodperccel maradt el tőle.

A felnőtt mezőny egyetlen magyar indulója, Dévay Márk nagyszerű teljesítménnyel a 16. helyen ért célba – tavaly a 26. helyen zárt -, így összesítésben 19 helyet javított pozícióján, és a 29. helyen zárta az idei sorozatot.

A nőknél olimpiai címvédő bermudai Flora Duffy harmadik lett a döntőben – a győztes amerikai Taylor Knibb, valamint a francia Leonie Periault mögött -, az összetett pontversenyt azonban ő nyerte meg.

…16. DÉVAY MÁRK 1:45:51

A vb végeredménye: 1. Blummenfelt 3927 pont/4 verseny, 2. Van Riel 3594/4, 3. Alex Yee (brit) 3289/4, …24. BICSÁK BENCE 780/2, …29. DÉVAY MÁRK 634/2, …54. TÓTH TAMÁS 245/2, …61. LEHMANN CSONGOR 180/1