Lehmann Csongor hatodik helyen végzett az úszás nélküli triatlon Eb-n

Lehmann Csongor a hatodik helyen végzett a férfi triatlonosok Madridban rendezett vasárnapi Európa-bajnokságán, melyet az előző esti heves esőzés miatt úszás nélkül, duatlonként bonyolítottak le. A 63 fős mezőny másik magyar indulója, Dévay Márk 12. lett 1:50:34 órával.

A szervezők közleménye szerint azért született ez a döntés, mert a sportolók szempontjából nem tartották biztonságosnak megrendezni az úszást abban a tóban, amelyben eredetileg tervezték.

A viadal hivatalos eredményközlő oldala szerint a tavaly kontinensbajnoki negyedik Lehmann 1:49:17 óra alatt teljesítette az így 5 kilométer futásból, 39,2 kilométer kerékpározásból majd további 10 kilométer futásból álló távot, melyen a spanyol David Castro Fajardo diadalmaskodott 1:48:13 órás idővel.

Fajardo nagy csatában győzte le az olimpiai ezüst- és bronzérmes brit Jonathan Brownlee-t, aki négy másodperces hátránnyal ért célba másodikként. A dobogó alsó fokára a svájci Adrien Briffod állhatott fel.

A női versenyt és az Eb-aranyérmet a luxemburgi Jeanne Lehair nyerte 1:59:52 órás idővel, hét másodperccel megelőzve a német Lisa Tertschet, valamint 18-cal a harmadikként záró svájci Cathia Schärt. A magyar indulók közül Sárszegi Noémi a 39. helyen végzett, Peszleg Dominika pedig – a Magyar Triatlon Szövetség Facebook-bejegyzése szerint – technikai probléma miatt nem tudta befejezni a versenyt.