Nemzeti Sportrádió
Most szól:

Lehmann Csongor bronzérmet nyert a triatlon vb-sorozat második versenyén

m4sport.hu/MTI
Lehmann Csongor bronzérmet nyert a triatlonosok világbajnoki sorozatának idei második versenyén, szombaton Cagliariban.

A verseny vége

A nemzetközi szövetség eredményközlő oldala szerint a biztos olimpiai résztvevőnek mondható 25 éves magyar sportoló az ötkarikás távon – 1,5 kilométer úszás, 40 kilométer kerékpározás, 10 kilométer futás – rendezett viadalt 1:40:27 óra alatt teljesítette, és 43 másodperccel maradt el a tokiói nyári játékokon egyéniben ezüst-, vegyesváltóban aranyérmes brit Alex Yeetől, aki megnyerte a versenyt.

„Ez az első dobogós helyezésem a sorozatban, már sokszor közel voltam hozzá, de most először sikerült ilyen előkelő pozícióban végeznem. Felemelő érzés érzés a dobogón állni ilyen sztárokkal. Hálás vagyok a csapatomnak, különösen édesapámnak, és akikkel együtt edzem. Egy héten belül ez a harmadik kontinens, amin versenyzem, mindent a jó eredménynek rendelek alá” – mondta el a triatlon-szövetségnek Lehmann.

Az olimpiai részvételért még versengő másik három magyar induló közül Dévay Márk a 23., Faldum Gábor a 26., Bicsák Bence pedig a 43. helyen végzett a 60 fős mezőnyben.

Borítókép: Lehmann Csongor (Fotó: World Triathlon)