Menetrend

    Bronzérmes a magyar vegyes váltó a triatlon sprint Eb-n

    Bronzérmes a magyar vegyes váltó a triatlon sprint Eb-n

    MTI
    A harmadik helyen végzett a magyar elit vegyes váltó a triatlonosok Melillában zajló sprint Európa-bajnokságán vasárnap, a juniorok az ötödikek lettek.

    A viadal eredményközlő oldala szerint a Szalai Fanni, Kovács Gyula, Kropkó Márta, Kropkó Márton összeállítású kvartett 1:34:13 óra alatt ért célba a fejenként 300 méter úszásból, 8 kilométer kerékpározásból, majd zárásként 2 kilométer futásból álló viadalon.

    A győzelmet az olaszok szerezték meg 1:34:06-tal, a második hollandok 1:34:10-zel értek célba, míg a negyedikként záró svájciakat 13 másodperccel előzte meg a magyar négyes.

    A junioroknál a Kropkó Jázmin, Trungel-Nagy Zalán, Szobácsi Laura, Szűcs András négyes 2:09 perccel maradt el a győztes francia egységtől.

    A magyarok így két éremmel zárták a kontinensviadalt, a junior nők között szombaton Szalai Fanni második volt.

    Eredmény, sprint Eb, vegyes váltók:
    Európa-bajnok: Olaszország (Bianca Seregni, Euan De Nigro, Carlotta Missaglia, Alessio Crociani) 1:34:06 óra
    2. Hollandia (Barbara De Koning, Victor Goené, Robin Dreijling, Ian Pennekamp) 1:34:10
    3. MAGYARORSZÁG (Szalai Fanni, Kovács Gyula, Kropkó Márta, Kropkó Márton) 1:34:13

    Borítókép: Facebook/Magyar Triatlon Szövetség

    További tartalmak