Tíz magyar érem a budapesti világkupa zárónapján

A pénteki tíz és a szombati kilenc után a vasárnapi zárónapon tíz érmet, közte négy aranyat szereztek a magyar úszók a budapesti világkupaversenyen.

Aranyérmes lett Hosszú Katinka 200 méter vegyesen, Burián Katalin 200 méter háton, Jakabos Zsuzsanna 100 méter pillangón, Szabó Szebasztián pedig 50 méter pillangón.

A második helyen végzett Verrasztó Dávid 400 méter vegyesen és Milák Kristóf 200 méter gyorson.

Harmadikként csapott a célba Jakabos Zsuzsanna 200 méter vegyesen, Szabó-Feltóthy Eszter 200 méter háton, Verrasztó Evelin 100 méter pillangón, valamint Holló Balázs 400 méter vegyesen.

A magyar éremmel zárult finálék közül női 200 méter vegyesen Sebestyén Dalma negyedik, női 200 méter háton Ilyés Laura Vanda negyedik, Dobos Dorottya hatodik, férfi 400 méter vegyesen Gyurta Gergely negyedik, Kós Hubert hatodik, férfi 200 méter gyorson Holló Balázs ötödik lett.

A női 800 méter gyors döntőjében Késely Ajna ötödikként végzett, míg a férfi 100 méteres hátúszás döntőjében Balog Gábor negyedik, Telegdy Ádám ötödik, Németh Nándor hatodik, Milák Kristóf hetedik, Szentesi Bence pedig nyolcadik lett. Női 50 méter mellen Sztankovics Anna a negyedik, Sebestyén Dalma a hetedik helyen csapott célba, férfi 200 méter mellen pedig Horváth Dávid hatodikként, Kutasi Máté nyolcadikként zárt. A háromnapos verseny utolsó döntőjében a magyar 4x100 méteres vegyes vegyesváltó negyedik lett.

A magyar csapat összesen 29 éremmel – 9 arany, 13 ezüst, 7 bronz – zárta a vk-sorozat budapesti állomását, az éremtáblázatba ugyanakkor  9 arany, 10 ezüst és 7 bronz számít bele, mivel három döntőben a magyar úszó – Szilágyi Csaba 100 és 50 méter mellen, valamint Szentesi Bence 50 méter háton – nem a válogatott tagjaként, hanem klubszínekben úszva zárt a második helyen. Ennek ellenére a magyarok végeztek a háromnapos viadal éremtáblájának élén.

Az összetett vk-állás:

férfiak: 1. Vlagyimir Morozov (orosz) 210 pont, 2. Danas Rapsys (litán) 144, 3. Andrew Wilson (amerikai) 129, ...6. Szabó Szebasztián 96

nők: 1. Hosszú Katinka 204 pont, 2. Cate Campbell (ausztrál) 192, 3. Emily Seebohm (ausztrál) 105