Kettős magyar siker és Hosszú-arany a rövidpályás Eb nyitónapján

M4 Sport
Jakabos Zsuzsannát megelőzve Hosszú Katinka megnyerte a rövidpályás úszó Európa-bajnokság női 400 vegyes döntőjét, ezzel a magyar csapat első két érmét szerezték Glasgow-ban.

Hosszú végig vezetve, magabiztos fölénnyel (4:20.10) csapott a célba a jól hajrázó Jakabos előtt (4:28.76). Hosszú Katinka immár 17-szeres rövidpályás kontinensbajnok, míg olimpiai, vb- és Eb-eredményeit számításba véve a 60. aranyát, egyben 90. érmét – melyből ez volt az 50. rövidpályás – szerezte. Az ugyancsak 30 esztendős Jakabos ezt megelőzően legutóbb a 2016-os nagymedencés Eb-n volt érmes világversenyen.

A nap első döntőjében a hatodik legjobb idővel kvalifikált Telegdy Ádám 1:51.59 perces idővel hatodik is lett 200 méter háton.

400 gyorson Holló Balázs bár a végére elfáradt, 3:36.06-os egyéni csúccsal ötödik helyen zárt.

A nap utolsó magyar érdekeltségű fináléjában a férfi 4×50-es gyorsváltó ötödiknek ért be. Lobanovszkij remekül kezdett, elsőnek váltott, Gyárfás viszont az ötödik helyre visszaesett. Az Eb korelnöke, a 33 esztendős Takács negyediknek hozta fel a csapatot, a hajrá Szabóra várt, végül ötödikként érintette a falat országos csúcsot jelentő 1:25.14-nél.

4×50 m gyorsváltó:
Európa-bajnok: Oroszország (Vlagyiszlav Grinyev, Mihail Vekoviscsev, Kliment Kolesnyikov, Vlagyimir Morozov) 1:22.92 perc
2. Lengyelország (Pawel Juraszek, Marcin Cieslak, Karol Ostrowski, Jakub Kraska) 1:23.74
3. Olaszország (Federico Bocchia, Marco Orsi, Giovanni Izzo, Alessandro Miressi) 1:24.50
…5. MAGYARORSZÁG (Lobanovszkij Maxim, Gyárfás Bence, Takács Krisztián, Szabó Szebasztián) 1:25.14