Késely Ajna ezüstérmével folytatódott a rövidpályás Eb

M4 Sport
Késely Ajna 800 méter gyorson ezüstérmet szerzett az úszók Glasgow-ban zajló rövidpályás Európa-bajnokságának csütörtöki versenynapján. Hosszú Katinka 100 méter vegyesen az első helyen jutott döntőbe, ami 100 méter háton a peches, országos csúcsot úszó Bohus Richárdnak nem jött össze.

Késely Ajna 8:13.66-tal, az ötös pályát szerezte meg a 800-as döntőre. A táv negyedénél harmadikként haladt, a feléhez érve pedig már másodikként. Martina Rita Caramignoli nem hagyta magát, és az utolsó százra visszaelőzte. Fej fej mellett haladtak, a hajrát viszont Késely bírta jobban és 8:11.77-es egyéni csúccsal ezüstérmesként végzett, a végig vezető másik olasz, Simona Quadarella mögött.

Késely pályafutása negyedik érmét szerezte felnőtt világversenyen, egy éve ugyancsak Glasgow-ban a nagymedencés kontinensviadalon két második és egy harmadik hellyel zárt. A 18 éves úszó a magyar küldöttség harmadik érmét szerezte a mostani Eb-n, amelyen szerdán Hosszú Katinka Jakabos Zsuzsannát megelőzve védte meg címét 400 méter vegyesen.

A férfi 400 vegyes volt a nap első olyan döntője, melyben magyar úszó is starthoz állhatott, rögtön kettő is. Gyurta Gergely hol a harmadik, hol a negyedik helyen fordult, az utolsó úszásnemre, a gyorsra viszont a hatodik helyre csúszott, végül 4:06.95-tel hetedikként ért célba. Az utolsó százon viszont Holló Balázs gyújtotta be a rakétákat és 4:05.13-mal éppen csak lemaradt a dobogóról.

A 400 vegyes döntője:

„Ezúttal kijött belőlem a mazochista énem. Számítottam rá, hogy az utolsó százon a legtöbben elfáradnak és itt lehet majd nagyot robbantani. Azért az egyik szemem sír, amiért nem szereztem érmet, de nem szabad telhetetlennek lennem, hiszen ez volt az első versenyem, és mindkét fő számomban döntőt úszhattam” – idézte az MTI Hollót.

Gyurta a futam után arról beszélt, hogy a végére elfogyott, ráadásul szűk három héttel ezelőtt Dohában úszott olimpiai A-szintet 1500 méter gyorson, és elsősorban arra készült.

100 háton Bohus Richárd 50.65-ös országos csúccsal a nyolcadik időt úszta, de mivel mindkét elődöntőből az első két helyezett biztosan továbbjut, hiába lett jobb az ideje az első futam második helyezettjénél, csak első számú tartalékként várhatja a pénteki finálét.

Bohus Richárd középdöntője:

Bohusnak hatalmas pechje volt, időeredménye alapján ugyan döntős lett volna, de a szabályok szerint nem jutott tovább. ennek ellenére vidáman nyilatkozott a futama után.

A rövidpályás sajátosságnak számító 100 vegyesen Hosszú Katinka 58.35-tel futamgyőztesként és egyben legjobb eredménnyel vívta ki a másnapi döntős szereplést.

Hosszú Katinka futama:

Bordás Beatrix az 50 m pillangó elődöntőjében 26.48-cal a futamában nyolcadik, összességében a 16. lett. A nap utolsó magyar érdekeltségű futamában Késely Ajna remek hajrájának köszönhetően ezüstérmet nyert 800 méter gyorson. A 18 éves magyar úszó 8:11.77 perces egyéni csúccsal ért célba Simona Quadarella mögött.