Hosszú negyedik Eb-aranyát, Szabó első magyar érmét szerezte Glasgow-ban

M4 Sport
Hosszú Katinka negyedik aranyérmét szerezte a Glasgow-ban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon, Szabó Szebasztián pedig megszerezte első érmét magyar színekben egy világversenyen.

A 200 vegyes döntőjében Hosszú Katinka gyorsan az élre állt és magabiztosan 2:04.68-as eredménnyel szerezte meg negyedik győzelmét a kontinensviadalon. Jakabos Zsuzsanna közel egy másodperccel maradt le a dobogóról.

A 200 vegyes döntője:

A 30 éves Hosszú 400 és 100 vegyesen, valamint 200 méter pillangón aratott sikere után a negyedik aranyát nyerte Glasgow-ban, ezzel pályafutása 20. elsőségét gyűjtötte be a 25 méteres kontinensviadalokon, amivel megelőzte Cseh Lászlót az összesített örökrangsor élén. 200 méter vegyesen 2013. július 27. óta őrzi veretlenségét, legutóbb 2012-ben az isztambuli rövidpályás-világbajnokságon nem nyert – akkor második lett a kínai Je Si-ven mögött –, sikersorozata a barcelonai nagymedencés vb óta töretlen. A mostani volt a 66. diadala vb-n, Eb-n, olimpián és világkupa-sorozatban.

Saját értékeléséből kiderült, igazából nem volt elégedett az úszásával, sok fordulót elhibázott – az MTI-nek még azt is hozzátette, hogy amatőr módon vizet is nyelt.

Szabó Szebasztián 50 pillangón futamában 22.47 másodperccel második, összesítésben harmadik idővel várta a döntőt. Amelyben tovább mind helyezésben, mind időben tovább javított. 22.35-tel ezüstérmesként nyúlt be Oleg Kosztin mögött, megszerezve pályafutása első érmét magyar színekben.

Az 50 pillangó döntője:

Szabó Szebasztián értékelése:

„A száz után csalódott voltam, nem is tudtam, mire fogjam a dolgot, betegségre, vagy hogy nem tudtam úgy odaállni. Szerencsére úszásról úszásra jobban ment a dolog, délelőtt még csak a továbbjutás volt a lényeg és így estére rendben lett minden” – nyilatkozta az MTI-nek Szabó, aki a világkupa-sorozatban többször is jobb időket ment.

„Az idővel nem vagyok elégedett, ugyanis két héttel ezelőtt Londonban 22.13-at úsztam, aminél alapvetően most szerettünk volna jobbat. Ha minden rendben lett volna velem, akkor csalódott lennék, hiszen az aranyért jöttem, de a körülmények tükrében örülök annak, hogy tudtam hozni egy érmet.”

Német Nándor a 100 gyors délelőtti előfutamból 47.37 másodperces idővel a 11. helyen ment tovább, az esti elődöntőben 46.91-es egyéni csúccsal csapott célba, de nyolc századdal kicsúszott a döntős mezőnyből, és kilencedikként végzett.

A magyar küldöttség kilenc érmet gyűjtött eddig: Hosszú Katinka négy számban (400, 200, 100 vegyes, 200 pillangó) diadalmaskodott, Jakabos Zsuzsanna 400 vegyesen második, 200 pillangón harmadik lett, Késely Ajna 800 gyorson, Szabó Szebasztián 50 pillangón lépett fel a dobogó második fokára, míg Lobanovszkij Maxim 50 méter gyorson végzett harmadikként.

A Glasgow-ban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság szombati döntőinek eredményei:

4×50 m vegyes gyorsváltó, Európa-bajnok:
   Oroszország (Vlagyimir Morozov, Vlagyiszlav Grinyev, Arina Szurkova, Marija Kamenyeva) 1:28.31 perc
2. Nagy-Britannia (Duncan Scott, Scott McLay, Anna Hopkin, Freya Anderson) 1:28.64
3. Franciaország (Maxime Grousset, Florent Manaudou, Melanie Henique, Bery Gastaldello) 1:28.86