Bohus Richárd olimpiai A-szintet úszott 100 méter háton

Bohus Richárd olimpiai A-szintet úszott 100 méter háton pénteken a Győrben zajló Scitec Openen.

(fotó: MTI/Illyés Tibor)



A 26 éves versenyző 53.68 másodperc alatt teljesítette a távot, így közel két tizeddel gyorsabb volt, mint az ötkarikás szint (53.85).

Ezzel ötvennyolcra nőtt a magyar kvóták száma a jövő évi tokiói olimpiára

Bohus London és Rio de Janeiro után a harmadik olimpiáján lehet ott.

Úszásban az A szint nem jelent feltétlenül ötkarikás szereplést, mivel egy országból számonként maximum két sportoló szerepelhet.

Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke többször elmondta, hogy a 2016-os riói 160-as magyar sportolói létszámmal elégedett lenne a 2020-as olimpián is. A MOB 140-180 fős csapattal számol.

Magyar kvótások, illetve olimpiai szintesek (58):

ATLÉTIKA (5)
Gyurátz Réka (kalapácsvetés)
Halász Bence (kalapácsvetés)
Krizsán Xénia (hétpróba)
Márton Anita (súlylökés)
Kácser Zita (3000 m akadály)

BIRKÓZÁS (4)
Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 77 kg)
Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 87 kg)
Muszukajev Iszmail (szabadfogás 65 kg)
Sastin Marianna (62 kg)

KAJAK-KENU (13)
5 férfi kajakos
6 női kajakos
2 női kenus

KERÉKPÁR (1)
férfi mezőnyverseny

ÖTTUSA (2)
Demeter Bence
Kovács Sarolta

SPORTLÖVÉSZET (3)
Major Veronika (pisztoly)
Mészáros Eszter (légpuska)
Péni István (puska)

TORNA (1)
1 női versenyző (Kovács Zsófia vagy Schermann Bianka)

ÚSZÁS (25)
- nyíltvízi:
Rasovszky Kristóf (10 km)
- medencés:
Olimpiai kvalifikációs idővel, azaz A-szinttel rendelkezők:
Békési Eszter (200 m mell), Bernek Péter (400 m vegyes, 200 m vegyes), Biczó Bence (200 m pillangó), Bohus Richárd (100 m hát), Burián Katalin (200 m hát), Cseh László (200 m vegyes, 200 m pillangó, 100 m pillangó), Gyurta Gergely (400 m vegyes, 1500 m gyors), Holló Balázs (400 m vegyes), Hosszú Katinka (200 m gyors, 400 m gyors, 100 m hát, 100 m pillangó, 400 m vegyes, 200 m vegyes, 200 m pillangó, 200 m hát), Jakabos Zsuzsanna (200 m pillangó), Kalmár Ákos (1500 m gyors), Kapás Boglárka (1500 m gyors, 400 m gyors, 200 m pillangó), Kenderesi Tamás (200 m pillangó), Késely Ajna (1500 m gyors, 800 m gyors, 400 m gyors), Kozma Dominik (200 m gyors), Lobanovszkij Maxim (50 m gyors), Mihályvári-Farkas Viktória (1500 m gyors), Milák Kristóf (100 m pillangó, 200 m gyors, 200 m pillangó), Németh Nándor (100 m gyors), Szabó Szebasztián (100 m gyors, 100 m pillangó), Szilágyi Liliána (200 m pillangó), Telegdy Ádám (200 m hát), Verrasztó Dávid (400 m vegyes), Zombori Gábor (400 m gyors), 4x100 méteres férfi gyorsváltó, 4x100 méteres vegyes vegyesváltó, 4x200 méteres női gyorsváltó, 4x100 méteres férfi vegyesváltó

VITORLÁZÁS (4)
Berecz Zsombor (Finndingi)
Érdi Mária (Laser Radial)
Vadnai Benjámin (Laser Standard)
Cholnoky Sára (szörf)