×

Milák tartotta magát az Európa-csúcsához, de nem csak a 100 pillangón jutott döntőbe két magyar

M4 Sport/mti
Milák Kristóf a legjobb, Szabó Szebasztián pedig a hatodik idővel jutott döntőbe 100 méter pillangón szombaton a budapesti úszó Európa-bajnokságon.

A 200 méteren a Duna Arénában minden idők második legjobb eredményével győztes, abban a számban világcsúcstartó Milák a százas előfutamban “csak” beállította az Európa-bajnoki csúcsot, az elődöntőben viszont annak ellenére is megjavította két századmásodperccel, hogy borzalmasan jött ki neki a fal a végén. Érdekesség, hogy a Honvéd 21 éves klasszisa ugyanebben a medencében a 2017-es világbajnokságon ugyanezzel az időeredménnyel (50.62 másodperc) lett második. Szabó 51.45-öt úszott, hatodikként jutott tovább.

„Mindkétszer nagyon rosszul jött ki a fal, bízom benne, hogy össze fognak jönni majd a technikai dolgok a döntőben és akkor sokkal jobb időt tudok majd menni, illene” – nyilatkozta Milák.

Női 200 méter háton Burián Katalin délelőtti idejéhez (2:09.54 perc) képest több mint fél másodpercet javult, így 2:08.89-cal összesítésben a harmadik, Szabó-Feltóthy Eszter pedig az előfutamban úszott teljesítményénél (2:09.72) valamivel lassabb, 2:09.97 perces idővel hatodikként került a fináléba.

Sztankovics Anna 50 méter mellen egy századdal megjavította országos csúcsát, de 31.05-ös idejével a 13. lett. A mindössze 16 éves olasz Benedetta Pilato világcsúcsot repesztett.

Sztankovics Anna nagyon örül az országos csúcsnak, főleg miután nehezen indult számára a kontinensviadal. „A Covid után ez csak a negyedik versenyem, a hatodik napra egészen belejöttem” – mondta, hozzátéve, hogy a továbbiakban az olimpiai kvalifikációra kontentrál.

Egy visszalépésnek köszönhetően Bordás Beatrix rajtkőre állhatott női 50 méter pillangón az elődöntőben, 26.69 másodperces ideje négy századdal volt rosszabb a délelőttitől, ezzel 16. lett.

Végül három döntőben volt magyar érdekeltség. Hosszú Katinka zsinórban hatodszor már nem tudta megnyerni a 200 vegyest: azért dobogóra állhatott, bronzérme mellett Sebestyén Dalma hetedikként ért célba.

Sebestyén az M4 Sportnak azt mondta, nagyon sokat dolgozott azért, hogy három olimpiai A szinten belüli időt teljesítsen és úgy érzi, hogy „rengeteg” van még benne. „Alig várom, hogy kihozzam magamból” – tette hozzá az első felnőtt Eb-döntőjében szerepelt úszó.

Telegdy Ádám 1:56.67 perces idővel ötödikként csapott célba 200 méter háton. A 2019-es világbajnokságon hetedik Telegdy fő számában egyéni legjobbját (1:56.34) megjavítva, 1:56.17 perces idővel a harmadik helyen jutott a szombati fináléba. A döntőben Telegdy szinte végig az ötödik helyen haladt és ugyan megpróbált hajrázni, némiképp elfáradt, így nem tudott beleszólni az éremcsatába. Az aranyérem az orosz Jevgenyij Rilov nyakába került.

Telegdy az M4 Sportnak elmondta, elégedett az ötödik hellyel, de ennél jobb idők kellenek majd az olimpián. „Edzésnek nagyon jó volt.”

A 4×100 méteres vegyes gyorsváltó szintén az ötödik helyen végzett. A Németh Nándor, Bohus Richárd, Senánszky Petra, Gyurinovics Fanni összetételű kvartett 3:26.27-vel csapott célba.

4×100 m vegyes gyorsváltó
Európa-bajnok: Nagy-Britannia (Duncan Scott, Thomas Dean, Anna Hopkin, Freya Anderson) 3:22.07 perc