Videó: az afrikai versenyző maszkban akarta leúszni az 50 gyors előfutamát

m4sport.hu | Szerző: Szidor György
Nem értette, miért nem indítják a futamot, úgy kellett neki jelezni, vegye le a maszkját, mert abban nehéz lesz úszni.

Terence Tengue a Közép-afrikai Köztársaságból nem tartozott a rövidpályás úszó-világbajnokságon az esélyesek közé. Ezt jól mutatja, hogy az 50 méteres gyorsúszás szombati előfutamában az időeredmények alapján a 99. időt úszta.

A legrosszabbat azok közül, akiket nem zártak ki. Eredménye 34.27 volt, 13.36 másodperccel maradt el a későbbi győztes brit Benjamin Proud előfutamban úszott idejétől.

Tengue számára azonban már az előfutamban való elindulás is nehezen kezdődött, hiszen úgy akart medencébe ugrani, hogy rajta volt a maszkja. Nem is értette, miért nem indítják a futamot. Többi versenyzőtársa jót derült az incidensen. Természetesen az sincs kizárva, hogy csak véletlenül maradt rajta, mindenesetre furcsa, hogy nem azt vette le elsőként a medencetérben.