Visszavonult minden idők egyik legeredményesebb női úszója

MTI | Szerző: Kun Dániel
Bejelentette visszavonulását Ranomi Kromowidjojo, a hollandok háromszoros olimpiai bajnok úszója, aki 50 méteres medencében három, 25 méteresben 24 világbajnoki éremnek örülhetett.

„Az élsportolói pályafutásom véget ért. Az úszás továbbra is a szenvedélyem marad, de már nem profi szinten” – írta Instagram-oldalán a 31 éves sportoló, aki 2008-ban Pekingben a 4×100 méteres gyorsváltó tagjaként lett először olimpiai bajnok, négy évvel később Londonban, 50 és 100 méter gyorson diadalmaskodott.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

ranomikromo (@ranomikromo) által megosztott bejegyzés

Kromowidjojo nagymedencében három világbajnoki címet nyert, 25 méteres medencében pedig decemberben az Abu-Dzabiban rendezett világversenyen Hosszú Katinka rekordját megdöntve lett minden idők legeredményesebb női úszója 27 világbajnoki éremmel.

Kromowidjojo rövid pályán továbbra is világcsúcstartó 50 méter gyorson, 22.93 másodperces idejét még 2017-ben Berlinben úszta.

Borítókép: EPA/ALI HAIDER