Szabó Szebasztián a világ idei legjobb idejével győzött 50 pillangón az ob-n

A világ idei legjobb időeredményével nyerte az 50 méteres pillangóúszást Szabó Szebasztián az úszók Debrecenben zajló nagymedencés országos bajnokságán.

A nap első döntője (férfi 200 gyors) Milák Kristóf és Németh Nándor csatáját hozta, az olimpiai bajnok pillangós diktálta végig az iramot, amelyet utóbbi mellett Márton Richárd is tartani tudott. Az utolsó fordulónál még Milák volt elöl, ám a gyorsúszó specialista Németh nagyot hajrázva legyőzte őt (1:47.51), a harmadik helyen Márton csapott a célba.

Ugyanezen a távon a hölgyeknél nem volt ekkora küzdelem, a 100 gyorson is aranyérmes Pádár Nikolett magabiztosan nyerte a finálét Késely Ajna és Ábrahám Lilla Minna előtt (és 1:57.91-es idejével biztosította vb-részvételét), a világbajnoki szintet már korábban megúszó Jakabos Zsuzsanna a hetedik lett.

Férfi 200 mellen ketten állhattak fel a dobogó legfelső fokára, miután Horváth Dávid és Zombori Gábor századra pontosan egyszerre érkezett be (az osztrák Christopher Rothbauer nyerte a futamot, ám szabálytalan technika miatt utóbb kizárták, igaz, a bajnoki cím szempontjából ennek nem volt jelentősége). A nőknél a rövidpályás ob-n országos csúccsal diadalmaskodó Békési Eszter nyakába akasztották az aranyat, sorozatban negyedszer.

Pillangóúszásban 50 méteren rendeztek döntőket pénteken, az első a papírformának Szabó Szebasztián győzelmét hozta, aki a világ idei legjobb idejével csapott célba a Debrecenben ötödik egyéni döntőjét teljesítő Milák Kristófot megelőzve, míg a másodikban Varga Dominka nyert.

Hatalmas küzdelmet hozott a férfi 400 vegyes döntője, de meglepetésre a címvédő Verrasztó Dávid nem volt versenyben a győzelemért. Sokáig úgy tűnt, a 200-on bajnok Kós Hubertet itt sem lehet megverni, de az egri Holló Balázs fantasztikus utolsó 50 méterrel, egyéni csúcsút jócskán megjavítva végül lenyúlta a futamot, amelyben Verrasztó negyedikként zárt.

A versenynap utolsó egyéni döntőjében Hosszú Katinka nem hagyott kétséget afelől, ki a leggyorsabb 400 vegyesen, „régi önmagát” idézve tíz másodperccel előzte meg az őt 200 méteren legyőző Sebestyén Dalmát.

4×100 m gyorsváltó:
1. BVSC-Zugló (Bohus Richárd, Mészáros Dániel, Sződ Zsolt, Németh Nándor) 3:18.85 perc

3. Jackl Vivien (TVSE) 4:50.47

1. Vasas SC (Gyurinovics Fanni, Gyurinovics Lili, Zbiskó Evelin, György Réka) 3:45.75 perc
2. Győri Úszó SE 3:46.53
3. UTE 3:46.86

Borítókép: Debrecen, 2022. április 21. Szabó Szebasztián az 50 méteres férfi gyorsúszás döntőjében a Debreceni Sportuszodában 2022. április 21-én. MTI/Kovács Anikó