Egy arannyal és egy bronzzal zárták a magyar úszók a medencés versenyeket – ez történt a vizes Európa-bajnokság szerdai napján

Kós Hubert Európa-bajnok lett 200 vegyesen, Késely Ajna harmadik 400 gyorson, ahol Fábián Bettina 4. lett, míg Jakabos Zsizsanna 5. helyen végzett 200 pillangón.

Kós Hubert arany-, Késely Ajna pedig bronzérmet nyert a római úszó Európa-bajnokság zárónapján. A magyar küldöttség öt arannyal, hét ezüsttel és három bronzzal zárta a medencés viadalokat, túlszárnyalva ezzel a tavalyi budapesti Eb termését.

A 19 esztendős Kós a 200 méter vegyes fináléjában ugrott medencébe. Az UTE versenyzője ígéretéhez híven erősen kezdett, elsőnek fordult ötven méter után. Háton növelte előnyét, majd mellen a második helyre csúszott vissza, de a hajrát ő bírta a legjobban, és nagy győzelmet aratott 1:57.72 perces eredménnyel. Kós ezzel felnőtt pályafutása első érmét nyerte nagymedencés világversenyen.

A női 400 méter gyors fináléjában két magyarért szurkolhattak a nézők és a csapattársak, Késely Ajna (4:08.00) és Fábián Bettina (4:08.63) között végül csak bő fél másodperc döntött előbbi javára, és ezzel bronzérmet szerzett.

Késely az eredményhirdetésen az olasz úszólegendától, Federica Pellegrinitől vehette át bronzérmét.

Jakabos Zsuzsanna 200 méter pillangón volt érdekelt a fináléban. A győriek 33 éves versenyzője – aki 400 méter vegyesen ezüstérmes, a 4×200 méteres gyorsváltó délelőtti tagjaként pedig bronzérmes volt – 2:09.03 perccel csapott a célba. Egészen az utolsó ötven méterig az utolsók között tempózott, a végén azonban remek hajrával sikerült előre lépnie az ötödik helyre.

A magyar csapat túlszárnyalta a tavalyi budapesti Európa-bajnokságon elért eredményét, a Duna Arénában 5-3-4 volt a „termés”. A házigazda olasz csapat óriási fölénnyel végzett az élen az éremtáblázaton a római Európa-bajnokság medencés úszóversenyeiben. A magyarok a második legjobb eredményt érték el.

Svédország                4           1           1

Sós Csaba szövetségi kapitány szerint medencés úszásban az európai eredményességet tekintve megtörtént a generációváltás a magyar csapatban, amely öt arannyal, hét ezüsttel és három bronzzal térhet haza a római kontinensviadalról

A magyar úszók 104 aranyérmet szereztek eddig a nagymedencés Európa-bajnokságokon. Az abszolút csúcsot a 2016-os londoni szereplés jelenti, a brit fővárosból tíz elsőséggel tért haza a válogatott, amely a szerdán befejeződött római Eb-n – akárcsak egy évvel korábban a Duna Arénában – öt győzelmet aratott.

SZERDAI ÉLŐ HÍRFOLYAMUNKAT, A SPORTOLÓK ÉRTÉKELÉSÉVEL ITT BÖNGÉSZHETI!

Az olasz 4×100 méteres férfi vegyesváltó Európa-bajnoki rekorddal zárta le a medencés úszóversenyeket a római Foro Italicóban zajló kontinensviadalon. A Thomas Ceccon, Nicolo Martinenghi, Matteo Rivolta, Alessandro Miressi összeállítású négyes a zárónap utolsó számában 3:28.46 perccel csapott a célba, ezzel a briteknek a Duna Arénában tavaly felállított versenyrekordját adtak át a múltnak.

4×100 m vegyesváltó, Európa-bajnok:
Olaszország (Thomas Ceccon, Nicolo Martinenghi, Matteo Rivolta, Alessandro Miressi) 3:28.46
2. Franciaország (Yohann Ndoye Brouard, Antoine Viquerat, Clément Secchi, Maxime Grousset) 3:32.50
3. Ausztria (Bernhard Reitshammer, Valentin Bayer, Simon Bucher, Heiko Gigler) 3:33.28

4. FÁBIÁN BETTINA 4:08.63

Svédország (Hanna Rosvall, Sophie Hansson, Louise Hansson, Sarah Sjöström) 3:55.25 perc
2. Franciaország (Pauline Mahieu, Charlotte Bonnet, Marie Wattel, Beryl Gastaldello) 3:56.36
3. Hollandia (Kira Toussaint, Tes Schouten, Maaike De Waard, Marrit Steenberge) 3:57.01

Borítókép: Az aranyérmes Kós Hubert a férfi 200 méteres vegyesúszás döntőjének eredményhirdetésén. MTI/Czeglédi Zsolt