Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Kezdődik a rövidpályás úszó Eb 18 magyarral, Kós Hubert nélkül

Kezdődik a rövidpályás úszó Eb 18 magyarral, Kós Hubert nélkül

MTI
Keddtől vasárnapig rendezik meg a romániai Otopeniben az úszók rövidpályás Európa-bajnokságát, amelyen 18 magyar versenyző ugrik vízbe.

A 25 méteres medencében rendezett legutóbbi kontinensviadalon, az oroszországi Kazanyban öt érmet nyertek a magyarok, de közülük csak Szabó Szebasztián lesz ott ezúttal is az Eb-n, Kós Hubert ugyanis az Egyesült Államokban készül a nagymedencés szezonra, köztük a párizsi olimpiára, míg Milák Kristóf jövője egyelőre bizonytalan.

Szabó két évvel ezelőtt háromszor is a dobogó tetejére állhatott, 50 méter gyorson, valamint 100 és 50 méter pillangón sem talált legyőzőre, utóbbi számban ráadásul világcsúcs-beállítással diadalmaskodott.

Az idei időeredmények alapján ugyancsak esélyes lehet az éremszerzésre Pádár Nikolett, a többszörös junior világ- és Európa-bajnok versenyző, aki 200 méter gyorson jelenleg a második az európai rangsorban, és ha igazolná a papírformát, akkor 17 évesen megszerezhetné első felnőtt egyéni érmét is világversenyen. Holló Balázs 400 méter vegyesen a hatodik legjobb időt birtokolja 2023-ban, ugyanakkor a ranglistát vezető Sárkány Zalán, vagy a negyedik Zombori Gábor például nem lesz ott a kontinensviadalon.

Szintén az élmezőnyben szerepel Kovács Benedek 200 méter háton, nála a legnagyobb kérdés majd az lehet, hogy sikerülnek-e a fordulói.

Sós Csaba szövetségi kapitány az MTI érdeklődésére elmondta, Szabó – mint világcsúcstartó és igazi rövidpályás specialista – természetesen abszolút éremesélyes, viszont az ő számaiban igazán apró dolgok döntenek. Pádárral kapcsolatban megjegyezte, óriási tehetség, aki folyamatosan fejlődik, rajta kívül pedig a fukukoai világbajnokságon jól szereplőktől, Márton Richárdtól, Kovács Benedektől, Németh Nándortól is lehet számítani jó eredményekre.

A szakember megjegyezte, a korábbiakhoz hasonlóan lehetőséget kapnak a korosztályos világversenyeken sikeresen szereplő fiatalok annak érdekében, hogy szokják a felnőtt viadalok légkörét.

Az Európa-bajnokság küzdelmeit az M4 Sport élőben közvetíti.

December 5., kedd:
előfutamok 8.30:
női 400 m vegyes (Jackl Vivien, Jakabos Zsuzsanna, Késely Ajna)
férfi 400 m gyors (Holló Balázs)
női 50 m gyors (Komoróczy Lora Fanni, Senánszky Petra, Ugrai Panna)
férfi 50 m hát (Jászó Ádám)
női 100 m mell
férfi 100 m pillangó (Márton Richárd, Szabó Szebasztián)
női 4×50 m gyorsváltó
férfi 4×50 m gyorsváltó
női 800 m gyors (Flück Nóra, Késely Ajna, Nagy Napsugár)
elődöntők, döntők 17.00:
női 400 m vegyes DÖNTŐ
férfi 400 m gyors DÖNTŐ
női 50 m gyors elődöntő
férfi 50 m hát elődöntő
női 100 m mell elődöntő
férfi 100 m pillangó elődöntő
női 4×50 m gyorsváltó DÖNTŐ
férfi 4×50 m gyorsváltó DÖNTŐ
December 6., szerda:
előfutamok 8.30:
női 200 m hát (Molnár Dóra, Szabó-Feltóthy Eszter)
férfi 50 m gyors (Jászó Ádám, Nell Olivér, Szabó Szebasztián)
női 200 m pillangó (Jakabos Zsuzsanna)
férfi 100 m mell
női 100 m vegyes (Ugrai Panna)
4×50 m férfi vegyesváltó
férfi 1500 m gyors
elődöntők, döntők 17.00:
női 50 m gyors DÖNTŐ
férfi 50 m hát DÖNTŐ
női 100 mell DÖNTŐ
férfi 50 m gyors elődöntő
női 200 m pillangó elődöntő
férfi 100 m pillangó DÖNTŐ
női 800 m gyors DÖNTŐ
férfi 100 mell elődöntő
női 200 m hát elődöntő
női 100 m vegyes elődöntő
férfi 4×50 m vegyesváltó DÖNTŐ
December 7., csütörtök:
előfutamok 8.30:
női 100 m gyors (Pádár Nikolett, Senánszky Petra, Ugrai Panna)
férfi 200 m vegyes (Holló Balázs)
női 200 m mell
férfi 100 m hát (Jászó Ádám, Kovács Benedek)
női 50 m hát (Komoróczy Lora Fanni, Szabó-Feltóthy Eszter)
férfi 200 m pillangó (Holló Balázs, Márton Richárd)
női 4×50 m vegyesváltó
női 1500 m gyors (Flück Nóra, Késely Ajna, Nagy Napsugár)
elődöntők, döntők 17.00:
női 200 m hát DÖNTŐ
férfi 50 m gyors DÖNTŐ
női 200 m pillangó DÖNTŐ
férfi 200 m vegyes elődöntő
női 100 m gyors elődöntő
férfi 100 m hát elődöntő
női 100 m vegyes DÖNTŐ
férfi 1500 m gyors DÖNTŐ
női 200 m mell elődöntő
férfi 200 m pillangó elődöntő
női 50 m hát elődöntő
férfi 100 m mell DÖNTŐ
női 4×50 m vegyesváltó
December 8., péntek:
előfutamok 8.30:
női 100 m hát (Komoróczy Lora Fanni, Molnár Dóra)
férfi 200 m gyors (Márton Richárd, Németh Nándor)
női 100 m pillangó (Komoróczy Lora Fanni, Ugrai Panna)
férfi 200 m mell
női 200 m vegyes (Szabó-Feltóthy Eszter)
férfi 50 m pillangó (Nell Olivér, Szabó Szebasztián)
elődöntők, döntők 17.00:
férfi 200 m vegyes DÖNTŐ
női 100 m gyors DÖNTŐ
férfi 100 m hát DÖNTŐ
női 100 m hát elődöntő
férfi 200 m gyors elődöntő
női 100 m pillangó elődöntő
női 200 m mell DÖNTŐ
férfi 200 m pillangó DÖNTŐ
női 50 m hát DÖNTŐ
férfi 200 m mell elődöntő
női 200 m vegyes elődöntő
férfi 50 m pillangó elődöntő
női 1500 m gyors DÖNTŐ
December 9., szombat:
előfutamok 8.30:
férfi 50 m mell
női 200 m gyors (Molnár Dóra, Pádár Nikolett, Szabó-Feltóthy Eszter)
férfi 200 m hát (Jászó Ádám, Kovács Benedek)
női 50 m mell
férfi 100 m gyors (Jászó Ádám, Márton Richárd, Németh Nándor)
férfi 100 m vegyes
női 50 m pillangó (Komoróczy Lora Fanni)
4×50 vegyes gyorsváltó
férfi 800 m gyors
elődöntők, döntők 17.00:
női 100 m hát DÖNTŐ
férfi 200 m gyors DÖNTŐ
női 100 m pillangó DÖNTŐ
férfi 200 m mell DÖNTŐ
női 200 m gyors elődöntő
női 200 m vegyes DÖNTŐ
férfi 50 m pillangó DÖNTŐ
férfi 100 m vegyes elődöntő
női 50 m mell elődöntő
férfi 50 m mell elődöntő
férfi 100 m gyors elődöntő
női 50 m pillangó elődöntő
férfi 200 m hát elődöntő
4×50 vegyes gyorsváltó DÖNTŐ
December 10., vasárnap:
előfutamok 8.30:
férfi 400 m vegyes (Holló Balázs)
női 400 m gyors (Késely Ajna, Nagy Napsugár, Pádár Nikolett)
4×50 m vegyes vegyesváltó
döntők 17.00:
férfi 100 m vegyes
férfi 50 m mell
női 200 m gyors
férfi 200 m hát
női 400 m gyors
férfi 400 m vegyes
női 50 m mell
férfi 100 m gyors
női 50 m pillangó
férfi 800 m gyors
4×50 m vegyes vegyesváltó

Borítókép: A későbbi győztes Szabó Szebasztián az 50 méteres férfi gyorsúszás döntőjében a 125. úszó országos bajnokságon Kaposváron 2023. április 20-án (MTI/Derencsényi István)

További tartalmak