Millimétereken múlt a vb-dobogó Szabó-Feltóthynak, Molnár hetedikként csapott célba 200 méter háton

m4sport.hu/MTI
Szabó-Feltóthy Eszter a negyedik, Molnár Dóra pedig a hetedik helyen végzett 200 méter háton a dohai úszó-világbajnokságon.

A 22 éves Szabó-Feltóthy pályafutása első felnőtt vb-döntőjére készült, a középfutamban 2:08.85 perces egyéni legjobbjától nem sokkal elmaradva, 2:09.42-vel a harmadik helyen lépett tovább. A 17 esztendős Molnár – aki a 2022-es budapesti világbajnokságon „robbant be” azzal, hogy a hetedik helyen végzett – 2:10.31-gyel hetedikként várta a finálét.

A döntőben – melynek mezőnyéből egyedüliként a lengyel Laura Bernat volt ott tavaly nyáron Fukuokában is a fináléban – a két magyar szinte végig egymás mellett haladt. A hajrá Szabó-Feltóthynak sikerült jobban, kevesebb mint hét tizeddel maradt el a bronzról, 2:09.76-tal lett negyedik, míg Molnár 2:11.01-gyel csapott hetedikként célba.

„Az úszás eléggé kegyetlen volt, de szerintem jó. Jobb időt szerettem volna, annak viszont örülök, hogy elég volt a 7. helyre. Továbbra is keményen kell edzenem, hogy még jobb eredményt érjek majd el Párizsban” – vélekedett Molnár Dóra.

A 7. helyen záró úszó hozzátette: „reménykedtem benne, hogy az év ezen szakszában is bemegyek 2:10 alá, de ez most nem sikerült”.

Úgy gondolja, Párizsra visszatalál a kőkemény edzések segítségével a 2:10 alatti formájához.

„Izgultam a döntő előtt, de kellemesen. Nem volt nyomasztó. Nagyon örülök, hogy az év ezen szakaszában háromszor is sikerült elég jó időt úsznom, és ma is tudtam jönni a végén. Az utolsó 50 méterem most talán nem volt annyira jó. Mindent kiadtam magamból és világbajnoki 4. vagyok. Ez jól hangzik” – fogalmazott Szabó-Feltóthy Eszter.

Szabó-Feltóthy szerint az állóképessége jó, „nagyjából megvan”, dolgoznia kell azonban a gyorsasági állóképességen és a gyorsaságán.

A számot az amerikai Claire Curzan nyerte 2:05.77 perccel.