Milák Kristóf 200 gyorson is legyőzhetetlen volt a Duna Arénában

Negyedik aranyérmét nyerte az úszók Duna Arénában zajló országos bajnokságán Milák Kristóf: csütörtökön 200 méteres gyorsúszásban sem talált legyőzőre.

A 24 éves klasszis legjobb magyarként, összesítésben pedig a második legjobb idővel, 1:49.21 perccel (az osztrák Alexander Trampitsch 1:49.14-es eredménnyel előzte meg) jutott a szám döntőjébe, ahol többek között Márton Richárddal, Németh Nándorral, Betlehem Dáviddal és Rasovszky Kristóffal mérte össze magát.

A finálé Milák jó rajtja ellenére meglepően szoros lett, az utolsó hosszra lefordulva négyen is előtte voltak, de megnyomta az utolsó 50 métert, jó hajrája 1:48.15-ös időt és címvédést ért.

A második meglepetésre az egri Kovács Attila lett (1:48.63), a bronzérmet pedig Németh Nándor szerezte meg (1:49.03), míg Márton Richárd hat századdal maradt le a dobogóról.

Milák kedden 100 méter gyorson, szerdán pedig 200 méter pillangón és 50 méter gyorson szerzett aranyérmet az ob-n.

A döntőket a Duna World és az m4sport.hu élőben közvetíti.

18.38 – női 4×100 méteres gyorsváltó

Borítókép: Budapest, 2024. április 10. A győztes Milák Kristóf a férfi 200 méteres pillangóúszás döntője után az úszó országos bajnokságon a Duna Arénában 2024. április 10-én. MTI/Kovács Tamás