Milák Kristóf testhosszal nyerte a 100 pillangót, öt arannyal zárta az országos bajnokságot

Milák Kristóf a világ idei harmadik legjobbjával, 50.99-es idővel nyerte a 100 méteres pillangóúszás döntőjét a Budapesten zajló országos bajnokságon.

100 pillangón világ idei harmadik legjobb idejével nyert Milák Kristóf. A szám olimpiai ezüstérmese 50.99 másodperccel csapott célba. A Honvéd 24 éves klasszisa egy év szünet után versenyzett újra, ezt megelőzően legutóbb tavaly a Kaposváron rendezett ob-n indult. Ezúttal hat számot vállalt, 50, 100 és 200 méter gyorson, valamint 100 és 200 méter pillangón nyert, csak 50 méter pillangón lett második Szabó Szebasztián mögött.

férfiak, 100 m pillangó:
1. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 50.99 másodperc
2. Márton Richárd (Budapesti Honvéd SE) 52.66
3. Kochu Anton (UNI Győri Úszó SE) 53.43

Milák Kristóf győzelme 100 méter pillangón:

Telegdy Ádám egyéni csúccsal nyert 200 méter háton. A 28 éves versenyző 1:55.57 perccel csapott célba, ezzel a 2021-es, tokiói olimpián úszott 1:56.15-ös teljesítményen javított jókorát. Ennek köszönhetően a japán fővárosban ötödik Telegdy a hazai rangsorban megelőzte Kovács Benedeket, így ebben a számban jelenleg a világbajnok Kós Hubert mellett ő tekinthető olimpiai indulónak.

Telegdy Ádám egyéni csúcsa 200 méter háton:

„Nehéz most tisztán látni, de az első naptól kezdve éreztem, jó az a forma amivel jöttem, jó az a mentális állapot amiben vagyok. Sikerült és nagyon örülök, de nem lehet még hátradőlni az Eb-n nagy küzdelem várható” – mondta győzelme után Telegdy Ádám. Elárulta, edzőjével rátaláltak egy nagyon jó edzésmódszerre, amivel nagyon fel tudott gyorsulni, ennek köszönhetően most a leggyorsabb egész karrierje során. Úgy véli, ha ezt folytatják a júniusi Eb-ig akkor még ennél is jobb időt tud elérni.

férfiak, 200 m hát:
1. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 1:55.57 perc
2. Jászó Ádám (Pécsi Sportiskola) 1:58.77
3. Kovács Benedek (BVSC-Zugló) 1:59.09

Telegdy Ádám értékelése:

Telegdy Ádám felesége, Kapás Boglárka öt év után visszavette az uralmat 800 méter gyorson, legyőzve az elmúlt évek bajnokát, Késely Ajnát. A csütörtöki nap szupersztárja, Jackl Vivien fantasztikus hajrával szerzett bronzérmet.

Kapás Boglárka győzelme 800 méter gyorson:

„Jó érzés volt újra 800-at úszni, nem tudom hány éve volt utoljára, hogy az ob-n elindultam ebben a számban, örülök, hogy megtudtam nyerni.  Titkon reméltem, de tudtam, hogy erősek a lényok én meg már öreg vagyok. Nem vártam magamtól a nagy csodát, de örülök, hogy eltudtam úszni 800 méterig” – mondta Kapás Boglárka, a szám bajnoka.

„Brutálisat úszott, én sírtam is. Sikongattam, remélem nem volt nagyon gáz, de nagyon boldog voltam és kicsit ez vitt most 800 közben, ez az öröm” – mondta arról, mit jelentett számára, hogy férje, Telegdy Ádám olimpiai szintidőt úszott.

nők, 800 m gyors:
1. Kapás Boglárka (ÚTE) 8:29.57 perc
2. Késely Ajna (BVSC-Zugló) 8:30.49
3. Jackl Vivien (TVSE) 8:30.74

Kapás Boglárka értékelése:

Szabó-Feltóthy Eszter győzött, ugyanakkor Burián Katalin is örülhetett, aki olimpiai szintes időt úszott 200 méter háton. A 29 éves versenyző 2:10.19 perccel ért célba, ezzel teljesítette a 2:10.39-es ötkarikás kritériumot. Burián ugyanakkor jelenleg nem tekinthető olimpiai indulónak, ugyanis eSzabó-Feltóthy Eszter és az ebben a számban második Molnár Dóra is megelőzi őt a hazai rangsorban.

Szabó-Feltóthy Eszter győzelme és Burián Katalin olimpiai szintű úszása 200 méter háton:

„Nem könnyítettünk rá a versenyre, így nagyon örülök, hogy közel tudtam lenni az egyéni csúcsomhoz. Nem a szokásos mederben,  de a szokásos taktikával úsztam, örülök, hogy a végére össze tudtam kapni magam” – mondta a női 200 háton első jhelyen végzett Szabó-Feltóthy Eszter.

„Remélem, még van benne egy jó másodpercnyi javulás, annyit szeretnék még lefaragni az olimpiáig, vagy épp az olimpián. A felkészülés közepén vagyunk, három nagy verseny már eltelt, aközben felkönnyül az ember, ha fárad is közben” – tette hozzá a Vasas úszója.