„Szerintem ez már a védjegyem, hogy mindenki után ugrom a rajtnál, nem vagyok gyors és robbanékony, nem szeretek verekedni. Egy kellemetlen sapka-szemüveg elhagyás után ezt bevetettem, úgyis van idő felúszni – mesélt a rajtról Mihályvári-Farkas Viktória, majd rátért a verseny további részeire is. – Az első két kör nagyon jó volt, az elején előre kerültem, de aztán a spanyollal elkezdtünk verekedni, folyamatosan fejbe rúgott, az kivette belőlem az erőt egy kicsit. A harmadik kör rossz döntésekből állt, ezzel visszaestem a hetedik helyre. Az elején beleúsztam egy bójába és lemaradtam, ráadásul az egyenest a többiek megúszták. Rossz íveket, rossz lábvizet választottam és nem voltam elég gyors. A harmadik körben nagyon sok hibát vétettem, remélem, ez legközelebb jobb lesz.”
„Nagyon nehéz verseny volt, nagyon meleg a víz, el sem tudom képzelni, a 10 km-nél mit érezhettek a többiek, ebben nagyon nehéz úszni. Azt nagyon éreztem, hogy az elmúlt két hónap nem volt az igazi, a felsőtestemre nem tudtam erősíteni. Elfogadtam, hogy nem ez lesz életem vb-je, de nem törődtem bele, mert akkor még mindig a hullámok között vergődnék vagy a kanapéról nézném otthon, szóval büszke vagyok magamra, hogy végigszenvedtem. Reménykedem, hogy holnap ennél még előrébb tudok végezni a kieséses versenyben. Az állóképesség hiányzott, a sebesség meg kiderül” – mondta elszántan Fábián Bettina.
Eredmények, nyíltvízi úszás, 5 km női:
1. Moesha Johnson (Ausztrália) 1:02:01.3 óra
2. Ginevra Taddeucci 1:02:02.3
3. Kadzsimoto Icsika (Japán) 1:02:28.9
…7. MIHÁLYVÁRI-FARKAS VIKTÓRIA 1:02:39.4
…11. FÁBIÁN BETTINA 1:03:53.5













