Koch Máté és Nagy Dávid a párbajtőrcsapat tagjaként arany-, a szakosztályelnökként is tevékenykedő, egyéniben háromszoros ötkarikás bajnok Szilágyi Áron, valamint Rabb Krisztián pedig a kardválogatottal ezüstérmet nyert augusztus elején a francia fővárosban.
A rendezvényen megjelentek többen a klub korábbi kiváló vívói közül, továbbá ott voltak a szakosztályban jelenleg is dolgozó edzők, szakemberek az utánpótláskorú sportolókkal együtt, illetve a sportvezetés képviselői.
A 2013-ra felújított csarnok előtt összegyűlt ünneplők a Vasas 77 éves vívószakosztályának történetéről, a klub vívóinak sikereiről hallhattak összefoglalót, majd leleplezték a csarnok oldalára kifüggesztett nagy molinót, melyen Rabb Krisztián, Szilágyi Áron, Nagy Dávid és Koch Máté látható, kezükben párizsi olimpiai érmükkel, alattuk pedig a felirat: saját nevelésű vasasos példaképek.
Aztán a csarnok előterében készültek a friss fotók az aranytábla előtt, melyre most Koch Máté és Nagy Dávid neve került fel. Egymás mellett látható a szakosztály Európa-, világ-, illetve olimpiai bajnokainak nevét megörökítő három tábla, az utóbbi arany színű. Erre utalt Koch Máté egy párizsi interjúban, amikor arról beszélt, hogy végre felkerül az aranytáblára. „Most már kerek a történet” – mondta az MTI érdeklődésére.
Koch Mátét meglepte, hogy a párbajtőrcsapatról készült molinó kikerült a Vasas csarnokának oldalára: „Nagy vágyam volt, hogy a Vasas aranyfalára kikerüljek, ezért dolgoztam nap mint nap. Nem tudom hangsúlyozni, hogy mennyire hálás vagyok a Vasasnak azért, hogy ezt is megcsinálta.”
„Az öröm az én részemről nem olyan teátrális, mint Máté oldaláról, de ettől függetlenül nagy büszkeséggel tölt el” – fogalmazott Nagy Dávid, aki azt is elmondta, hogy egy combcsontműtét előtt áll, ami miatt ki kell hagynia a novemberi, berni Férfi Párbajtőr Világkupát.
Az ünnepségen mankókkal és rögzített bal bokával jelent meg a szeptember elején Achilles-műtéten átesett Szilágyi Áron, aki azt mondta, jól halad a felépülése, egyúttal megerősítette korábbi nyilatkozatát, mely szerint a hosszú rehabilitációs folyamat után szeretne visszatérni: „úgy érzem, van még bennem egy-két év”.