Menetrend

    A férfi párbajtőrözőkkel teljessé vált a vívó Eb-n induló magyar csapat

    A férfi párbajtőrözőkkel teljessé vált a vívó Eb-n induló magyar csapat

    MTI
    A Magyar Vívó Szövetség rendkívüli ülésén a férfi párbajtőr-válogatott összetételét is elfogadta, ezzel teljessé vált a magyar vívóválogatott, amely részt vesz a június 14. és 19. közötti, genovai Európa-bajnokságon.

    A hazai sportági szövetség Boczkó Gábor szövetségi kapitány előterjesztése alapján hétfőn jelölte ki az utazó csapat nagy részét, férfi párbajtőrben azonban további egyeztetésekre volt szükség.

    Csütörtökön összeállt utóbbi névsor is, így Genovában Andrásfi Tibor, Koch Máté, Siklósi Gergely egyéniben és csapatban, Keszthelyi Zsombor egyéniben, Nagy Dávid pedig csapatban szerepel majd – a hunfencing.hu oldal tájékoztatása szerint. Í

    gy a csapatversenyben az olimpiai bajnok együttes vív majd.


    A genovai Európa-bajnokságon szereplő magyar válogatott:
    férfiak:
    kard: Iliász Nikolász (Debreceni SI), Rabb Krisztián (Vasas), Szilágyi Áron (Vasas), Gémesi Csanád (MATE-GEAC – csak egyéni), Szatmári András (MTK – csak csapat)
    párbajtőr: Andrásfi Tibor (BVSC), Koch Máté (Vasas), Siklósi Gergely (Honvéd), Keszthelyi Zsombor (Honvéd – csak egyéni), Nagy Dávid (Vasas – csak csapat) tőr: Dósa Dániel (Törekvés), Mihályi Andor (Ludovika), Szemes Gergő (FTC), Tóth Gergely (FTC)

    nők:
    kard: Battai Sugár (DEAC), Katona Renáta (Vasas), Pusztai Liza (BVSC), Szűcs Luca (BVSC)
    párbajtőr: Dékány Kinga (MTK), Gnám Tamara (Tatabánya), Muhari Eszter (Tatabánya), Nagy Blanka (Debreceni SI) tőr: Kondricz Kata (Honvéd), Lupkovics Dóra (Honvéd), Pásztor Flóra (Törekvés), Wolf Eszter (Honvéd – csak egyéni), Nekifor Erika (Törekvés – csak csapat)

    Borítókép: Siklósi Gergely (fotó: MTI/Illyés Tibor)

    További tartalmak