Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Szilágyi Áron: Szerettem volna bizonyítani, a műtétemmel, a korommal nem az jön, hogy nem látnak már engem a dobogón

Szilágyi Áron: Szerettem volna bizonyítani, a műtétemmel, a korommal nem az jön, hogy nem látnak már engem a dobogón

m4sport.hu | Szerző: Hercze Kristóf
Szilágyi Áron az Eb-ezüstérme után elárulta, nagyon örül, hogy már most döntőt tudott vívni, s szerette volna bebizonyítani, hogy hiába van túl ennyi idősen egy komoly operáción, most sem szabad őt leírni.

 

Szilágyi Áron ezüstérmet nyert férfi kardban a genovai vívó Európa-bajnokság nyitónapján.

Az egyéniben háromszoros olimpiai bajnok, vb- és Eb-aranyérmes magyar klasszis remek teljesítményt nyújtott azután, hogy az olimpiát követően tavaly szeptember elején Achilles-műtéten esett át, és csak májusban szerepelt ismét nemzetközi versenyen.

A viadal után Szilágyi az M4 Sportnak elmondta, nagyon boldog, hogy az operációja után ilyen hamar érmet szerzett.

„Azt kívántam, hogy több mint kilenc hónappal a műtétem után ne a fájdalmakra, hanem a vívásra tudjak koncentrálni, ez annyiban megvalósult, hogy tudtam is rá koncentrálni, de folyamatosan kezelnem kellett a bokámat. Köszönöm az orvosoknak, masszőröknek, gyógytornászoknak és mindenkinek, akik lehetővé tették, hogy egy ilyen operáció után ennyi idővel Eb-n vívhassak, pláne éremért küzdhessek. Hálás vagyok a felkészítőimnek és edzőimnek, mindenkinek, akik ehhez hozzátettek. Ez csapatmunka volt. Nem gondoltam volna, hogy döntőt vívhatok ezen a versenyen. Nagyon örülök neki.”

A 35 éves klasszis hozzátette, a műtétből és a korából fakadóan szerette volna bizonyítani, hogy nem szabad még leírni.

„Tudtam, hogy a koncentráción múlik majd minden. A rutinból, tapasztalatból ezúttal nem tudtam építkezni, viszont vívok huszonöt éve, úgyhogy némi tudást sikerült felhalmoznom, ezt nagyon kellett most használnom. A döntőt leszámítva az összes asszómban szinte végig tudtam koncentrálni, talán egy-egy pillanatban kalandozott el a figyelmem. A döntőben sajnos az ellenfelem jobban bírta a körülményeket, nagyon meleg van itt, folyik rólam most is a víz, végignyomtuk a napot, egy húszéves srác könnyebben bírta ezt. De a feladatom az, hogy ahogy erre a versenyre mentálisan fel tudtam készülni, úgy a vb-re már fizikálisan is jó állapotban legyek. Szerettem volna bizonyítani, hogy a műtétemmel, a korommal nem az következik, hogy nem látnak már engem dobogón, hanem igenis ott tudok lenni a legjobbak között. Örülök, hogy ezt már ilyen hamar bizonyítani tudtam. De megyünk tovább, jön a csapatverseny és arra szeretnék koncentrálni. Aztán jön a vb is, úgyhogy rengeteg dolgom van még.”

Nemcsik Zsolt, a férfi kardozók vezetőedzője Szilágyi fantasztikus teljesítményéről beszélt.

„Azt láttuk a döntőben, hogy neki is vannak korlátai, ebből látszik, hogy ember, különben azt hinnénk, hogy gép és csak gyártja az eredményeket – fogalmazott. – Le a kalappal az előtt a teljesítmény előtt, amit itt ma láttunk tőle.”

Felidézte: Szilágyi rehabilitációját látva „sejtették, hogy ebből lesz valami”.

„Hogy ezt a mai napot így megvívta, ezt rajta kívül senki más nem tudja a világon” – emelte ki. A főtábla többi magyarja kapcsán azt mondta, az ő versenyükben „maradt bőven”, a csapatversenyről pedig úgy vélekedett, hogy „ott is érmes reményekkel állunk majd oda a rajthoz”.

Szilágyi Áron a magyar küldöttség második érmét szerezte a tőröző Pásztor Flóra bronza után.

 

Borítókép: Szilágyi Áron (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

További tartalmak