Kikaptak a szolnoki pólósok a Bajnokok Ligájában

Elszenvedte első vereségét a Szolnoki Dózsa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeiben: a magyar együttes kedden a harmadik fordulóban a Barceloneta vendégeként kapott ki 14-10-re.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló, A csoport:
Barceloneta (spanyol)-Szolnoki Dózsa 14-10 (3-4, 5-2, 2-2, 4-2)
a magyar csapat gólszerzői: Pijetlovic, Angyal, Rasovic 2-2, Subotic, Bátori, Szatmári, Dőry 1-1

A Tisza-parti együttes a nyitófordulóban az orosz Szintez Kazanyt hazai medencében, a másodikban a montenegrói Jadran Carine csapatát pedig idegenben győzte le.
Zivko Gocic tanítványai jól kezdtek az előző szezonban negyedik barcelonai gárda vendégeként. A hazaiak a második játékrészben azonban egy 5-2-es szakasszal könnyedén fordítottak. A Szolnok innentől kezdve csak egy gólra tudott egyszer-egyszer feljönni, a katalánok a zárófelvonásban végül magabiztossá tették sikerüket.

A Szolnok a negyedik fordulóban, jövő pénteken az előző idényben finalista görög Oympiakosz Pireuszt fogadja.