Lenullázta a szerbeket a női pólóválogatott a budapesti Eb-n

m4sport.hu/MTI
A magyar női vízilabda-válogatott 27–0-ra legyőzte Szerbiát a budapesti Európa-bajnokság csoportkörének utolsó mérkőzésén. A magyar csapat hibátlan mérleggel jutott a negyeddöntőbe, ahol a franciákkal találkozik.
Vanja Lazic szerb kapus és Parkes Rebecca (j), a magyar válogatott játékosa a budapesti vízilabda Európa-bajnokság női tornájának csoportkörében játszott mérkőzésén (Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt)

Eredmény,
Női vízilabda-Eb,
A csoport, 5. forduló:

Szerbia–Magyarország 0–27 (0–5, 0–5, 0–9, 0–8)
Duna Aréna, v.: Blanchard (francia), Nicolosi (olasz)
gólszerzők: Gurisatti 7, Szilágyi 5, Keszthelyi 4, Parkes 3, Garda, Rybanska, Gyöngyössy 2-2, Leimeter, Vályi 1-1

Magyarország: Gangl – Vályi, Szilágyi, Rybanska, Illés, Gurisatti, Parkes
cserék: Garda, Keszthelyi, Máté, Leimeter, Gyöngyössy, Kasó (kapus)

Tét nélküli összecsapással zárta a csoportküzdelmet a magyar válogatott, ráadásul az egész torna egyik leggyengébb csapata, a szerb ellen, így a gólkülönbség volt az egyetlen kérdés.

A szövetségi kapitány sorokat cserélt az első két negyed között, az egyetlen közös nevező Vályi Vanda volt, aki végig a vízben volt a nagyszünetig. A két sor különcsatájának állása döntetlen volt a félidőben, amikor 10-0-át mutatott az eredményjelző.

A fordulás után Máté Zsuzsanna maradt benn a sorcserénél, a szerbek egyre jobban elfáradtak, így még kevesebb lehetőségük volt gólt szerezni.

A zárófelvonásban sem változott a játék képe, ahogyan a férfiak szombaton – 26-0 Málta ellen -, úgy most a nők is „lenullázták” ellenfelüket, ami rendkívül ritka a vízilabdában.