Új-Zéland ellen kezdi az olimpiai selejtezőt a női pólóválogatott

Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar női vízilabda-válogatott március 8-án Új-Zéland ellen kezdi meg az olimpiai selejtezőtornát.

A rendező olasz szövetség tájékoztatása szerint a két ázsiai szereplő az üzbég és a kazah csapat lesz. A tornáról a két döntős szerez utolsóként kvótát a tokiói játékokra.

A torna programja:
március 8., vasárnap:
A csoport:
Szlovákia-Hollandia 14.30
Franciaország-Üzbegisztán 16.00
szabadnapos: Olaszország

B csoport:
Kazahsztán-Görögország 17.30
Magyarország - Új-Zéland 19.00
szabadnapos: Izrael

március 9., hétfő:
A csoport:
Üzbegisztán-Szlovákia 17.30
Hollandia-Olaszország 19.00
szabadnapos: Franciaország

B csoport:
Görögország-Izrael 14.30
Új-Zéland - Kazahsztán 16.00
szabadnapos: Magyarország

március 10., kedd:
A csoport:
Szlovákia-Franciaország 14.30
Olaszország-Üzbegisztán 19.00
szabadnapos: Hollandia

B csoport:
Izrael - Új-Zéland 16.00
Magyarország-Kazahsztán 17.30
szabadnapos: Görögország

március 11., szerda:
A csoport:
Üzbegisztán-Hollandia 14.30
Franciaország-Olaszország 19.00
szabadnapos: Szlovákia

B csoport:
Magyarország-Izrael 16.00
Új-Zéland - Görögország 17.30
szabadnapos: Kazahsztán

március 12., csütörtök:
A csoport:
Hollandia-Franciaország 17.30
Olaszország-Szlovákia 19.00
szabadnapos: Üzbegisztán

B csoport:
Izrael-Kazahsztán 14.30
Görögország-Magyarország 16.00
szabadnapos: Új-Zéland

március 13., péntek: 
negyeddöntő:
A1-B4 14.30
A2-B3 16.00
A3-B2 17.30
A4-B1 19.00

március 14., szombat:
az 5-8. helyért: 14.30 és 16.00
elődöntő: 17.30 és 19.00

március 15., vasárnap:
a 7. helyért: 14.30
az 5. helyért: 16.00
bronzmérkőzés: 17.30
döntő: 19.00

A női válogatott 16-os kerete:
kapusok:
Gangl Edina (UVSE), Kasó Orsolya (FTC), Magyari Alda (Eger)

mezőnyjátékosok:
Antal Dóra (UVSE), Garda Krisztina (Dunaújváros), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Gyöngyössy Anikó (BVSC), Illés Anna (FTC), Keszthelyi Rita (UVSE), Leimeter Dóra (BVSC), Máté Zsuzsanna (FTC), Parkes Rebecca (UVSE), Rybanska Natasa (UVSE), Szilágyi Dorottya (Eger), Szücs Gabriella (UVSE), Vályi Vanda (Dunaújváros)